«Ребров проти Молдови награвав склад на румунів»: тренер Шерифа Гура – про заключний матч України у підготовці до Євро

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
358
6 голосів
«Ребров проти Молдови награвав склад на румунів»: тренер Шерифа Гура – про заключний матч України у підготовці до Євро
Гура, Ребров і збірна. Колаж: zbirna.com
Головний тренер тираспольського Шерифа Юрій Гура відвідав товариський матч Молдова – Україна (0:4) та ексклюзивно для сайту «Збірна» поділився своїми враженнями від гри.

Збірна України вчора завершила підготовку до Євро-2024 впевненою перемогою над Молдовою – 4:0 (до цього була нічия з Німеччиною – 0:0, та поразка від Польщі – 1:3).

Сайт «Збірна» відразу після гри поговорив із головним тренером Шерифа Юрієм Гурою, який спостерігав за розгромом з трибун.

«Мені дуже сподобався Шапаренко, тож «Лева матчу» віддам йому»

– Юрію Володимировичу, які ваші перші враження від матчу?

– Україна повністю домінувала над Молдовою, переважаючи її як у швидкості, так і в інших компонентах. Це було видно одразу. Наша команда підходить до Євро у дуже хорошому стані. Що стосується Молдови, то було помітно, що команда стомлена і футболісти вже хочуть у відпустку. Сьогодні наші хлопці виглядали набагато краще, ніж у матчі з Польщею.

– За Молдову хтось грав із ваших підопічних по Шерифу?

– Ні, в Шерифі взагалі немає збірників. Із чемпіонату Молдови у збірній грають лише один гравець Зімбру та четверо з Петрокуба, всі інші – легіонери. 

– Кого виділите із наших гравців та кому віддасте нагороду «Лев матчу»?

– Мені дуже сподобався Шапаренко, тож «Лева матчу» віддам йому. Микола зараз набрав дуже гарні кондиції і був одним з найкращих на полі. Перше враження – що в нього взагалі помилок не було у цьому матчі. Він відкривався між лініями та вів гру. Також відзначу Судакова і Циганкова. Конопля класно відіграв, такий настирний хлопець, вигравав верхову боротьбу. 

👉Дивитися відео голів матчу👈

«Трохи випадали гравці, які вийшли на заміни. Основа виглядала набагато цікавіше»

– Зі старту вийшов Яремчук, а не Довбик. Що думаєте про наших форвардів?

– Вони – різнопланові нападники. Яремчук робить досить багато чорнової роботи, відкривається між лініями і зараз на ходу. Довбик у своєму репертуарі: захисники суперника б’ються об нього, як об скелю. Чомусь мені здається, що на Євро починати буде саме Яремчук.

– Що скажете про Мудрика?

– Він грав у своєму стилі, на швидкості, але у нього досі немає завершення. Правий захисник Молдови Кожокару – один із найшвидших гравців у їхній команді, але Мудрик його просто оббігав у першому таймі. У другому таймі Михайло вбігав у вільні зони, проте втрачав м’яч. Такі самі помилки, як і в Челсі.

– У товариських матчах Ребров дав можливість зіграти всім воротарям. Хто буде основним на Євро: Трубін, Бущан чи Лунін?

– Моя думка – Лунін. Хоч Молдова і не створювала багато моментів, але було видно, що Лунін почувався впевнено і передавав свій спокій захисникам. Хоча всі наші воротарі дуже високого класу і можна ставити кожного з них, гру воно точно не зіпсують.

Збірна України перед матчем з Молдовою. Фото: УАФ

– Що скажете про ветерана Степаненка, каші ще не псує?

– Думаю, Степаненко буде основним на Євро. Тарас, незважаючи на вік, все підчищає в опорній зоні. Поки здоров’я у нього вистачає. Бражку ще бракує досвіду матчів такого рівня. Але йому потрібно вже готуватися та мужнішати, бо Степаненко не вічний.

– Були такі гравці у нашої збірної, які випадали із гри?

– Трохи випадали гравці, які вийшли на заміни (Зінченко, Довбик, Бражко, Ярмоленко, Зубков, Малиновський, – прим. А.П.). Після замін гра трохи заспокоїлась, в України почались втрати м’яча. Основа виглядала набагато цікавіше. Хочеться, щоб ці 11 гравців вийшли з румунами і зробили результат.

– Як думаєте, наш склад проти Молдови буде основним на Євро?

– Думаю, так. Сергій Станіславович проти Молдови награвав склад на румунів. 

«Після матчу Молдова – Україна мені зателефонував Бабогло»

– Як із трибун виглядала травма Миколенка?

– Я сидів далеченько від моменту, тому про якісь подробиці сказати не можу. Але хочеться, щоб Миколенко якнайшвидше відновився, тому що Зінченко на цій позиції виглядав слабше. Віталій набагато цікавіший, особливо в захисних діях. Дуже шкода, що Миколенко випав, дай Бог йому здоров’я, щоб він був готовий на румунів.

Віталій Миколенко. Фото: УАФ

– Після матчу не зустрічались з Ребровим чи гравцями нашої збірної?

– Ні, на стадіоні було дуже багато людей, а сама арена знаходить посеред міста, як «Оболонь». Треба було швидко виїжджати, щоб не потрапити в затори. Тому я одразу після фінального свистка поїхав. Мені Бабогло (захисник Молдови і Карпат, – прим. А.П.) після матчу зателефонував.

– Що казав? Під час першого голу України є і його провина.

– Він сказав, що накопичилася втома і було дуже важко, а Україна зараз повністю на ходу – швидша, сильніша, зовсім інший темп. Окрім цього, було дуже спекотно та душно.

– Як далеко наша збірна може зайти на Євро-2024?

– Хочеться, щоб Україна вигравала якомога більше матчів і пройшла якнайдалі. Сподіваюсь, футбольний фарт також буде на нашому боці. Вихід з групи – це мінімум для цієї команди. При сприятливих умовах можна помріяти і про фінал.