Шотландський нападник своєрідно увірвався в історію збірної України

29.09.2022 16:02

Підраховуємо всі дублі футболістів команд-суперниць у матчах із національною збірною України

У поєдинку Ліги націй-2022/23 синьо-жовті на виїзді поступилися Шотландії (0:3). Перший гол господарів оформив Джон Макгінн, а наприкінці зустрічі після виходу на заміну двічі відзначився Ліндон Дайкс.

Нападник британців став автором 28-го дубля у ворота збірної України в історії. До цього останній дуплет оформив казах Руслан Валіуллін у відборі на мундіаль-2022.

На кваліфікації ЧС та товариські матчі припали по вісім дублів, на кваліфікації ЧЄ — шість, на Лігу націй — три. Щодо фінальних турнірів, то двічі подібним чином нашу команду засмучували на ЧС-2006 та одного разу — на Євро-2020.

За весь час виступів збірної України було вісім років, коли суперники робили понад один дубль. На 1995-й, 2003-й та 2020-й таких матчів прийшлося аж по три. Українці пропускали двічі від одного гравця на власному полі у восьми випадках, на виїзді — у 16-ти, на нейтральних аренах — у чотирьох.

Суперниками синьо-жовтих у цих матчах були 17 команд. На рахунку іспанців, італійців, французів та румунів по три дублі, у німців, хорватів і вірменів — по два. У 22-х випадках із 28-ми наша збірна поступалася, лише чотири рази зігравши внічию та здобувши дві перемоги.

Новий рекорд скорострільності

Два дублі в активі захисників, сім — у півзахисників, решту оформили форварди. На перший тайм припали шість дуплетів, на другий — 11, на обидві 45-хвилинки — 11. П'ять гравців із нашого списку реалізовували пенальті.

Дайкс став автором найшвидшого дубля, провівши на полі лише 11 хвилин. Крім того, шотландець виявився другим гравцем після француза Марвена Мартена, який відправив у наші ворота два м’ячі після виходу на заміну.

Якщо ж брати лише стартові склади, то іспанець Серхіо Рамос забив два до 29-ї хвилини — найшвидший показник. Найменший проміжок між двома голами мав Мартен (3 хвилини), найбільший — хорват Давор Шукер (60). Найпізніший дубль у нашому списку на рахунку Валіулліна.