Збірна Шотландії взяла переконливий реванш за поразку від України у відборі ЧС-2022

21.09.2022 23:42

Збірна України з великим рахунком поступилася Шотландії у виїзному матчі Ліги націй

Фото УАФ

Збірна України в перенесеному матчі 1-го туру Ліги націй в Глазго на стадіоні Хемпден Парк зустрічалася з Шотландією.

В умовах справжньої епідемії травм, наставник синьо-жовтих Олександр Петраков змушений був виставити дещо змінений стартовий склад. Так до нього потрапили Анатолій Трубін, Валерій Бондар, Богдан Михайличенко та Михайло Мудрик. Зазначимо, що перед стартовим свистком команди хвилиною аплодисментів вшанували пам'ять Королеви Єлизавети ΙΙ.

Зустріч почалася під акомпанімент дощу і перші хвилин 20-ть на полі точилася рівна боротьба. Втім, потім моменти почали виникати у воріт Трубіна. Спочатку Райан Крісті пробив головою вище воріт, не скориставшись помилкою нашого кіпера на виході, а потім Стюарт Армстронг наніс удар з небезпечної позиції, але просто по центру. І надалі до перерви більше аткували шотландці, але до акцентованих ударів справа більше не доходила.

У другому таймі на 52-й хвилині Михайло Мудрик намагався метрів з 30-ти закинути м'яч у порожні ворота, але не влучив. Шотландці відповіли двома небезпечними моментами Стюарта Армстронга, однак в першому випадку врятував Трубін, а в другому – невлучний удар півзахисника господарів. Ще за дві хвилини лише поперечина врятувала нашу команду після удару Че Адамса.

Шотландці продовжували тиснути і таки добилися свого. На 70-й хвилині Джон Макгінн корпусом закрив м'яч від Валерія Бондаря і пробив у нижній кут – 1:0. На 78-й хвилині Кіран Тірні цілком міг подвоїти перевагу господарів, але його удар з лінії штрафного якимсь дивом парирував Трубін.

Втім, за хвилину і він виявився безсилим, коли Ліндон Дайкс після подачі кутового головою спрямував м'яч під самісіньку стійку. На 87-й хвилині форвард у дзеркальній ситуації знову не схибив. Кутовий – удар головою і м'яч у сітці.

Отже, 3:0 на користь збірної Шотландії, яка зуміла реваншуватися за поразку у відборі ЧС-2022. Підопічні Стіва Кларка вийшли на перше місце у нашій групі, відтіснивши українців на другу позицію.

Ліга націй. Група В1. 1 тур

Шотландія – Україна – 3:0 (0:0)

Голи: Макгінн (70), Дайкс (80, 87).

Шотландія: Гордон, Тірні (Тейлор, 85), Маккена, Хендрі, Мактоміней, Паттерсон (Хіккі, 26), Крісті (Маклін, 85), Макгрегор, Макгінн, Армстронг (Фрейзер, 76), Адамс (Дайкс, 76).

Україна: Трубін, Михайличенко, Матвієнко, Бондар, Караваєв, Степаненко (Сидорчук, 46), Мудрик (Ігнатенко, 83), Маліновський, Піхальонок (Зубков, 83), Ярмоленко (Циганков, 67), Довбик (Яремчук, 67).

Попередження: Степаненко (18), Бондар (45+1), Яремчук (71), Сидорчук (83), Маліновський (90+2).

Турнірна таблиця

Команда І В Н П М О
1 Шотландія 4 3 0 1 9—4 9
2 Україна 4 2 1 1 5—4 7
3 Ірландія 4 1 1 2 4—3 4
4 Вірменія 4 1 0 3 2—9 3

Наступний матч у Лізі націй збірна України проведе 24 вересня. Підопічні Олександра Петракова у Єревані зіграють з Вірменією. Початок зустрічі о 16.00.

Без росії! Виконком УЄФА офіційно затвердив процедуру жеребкування кваліфікації Євро-2024