Тренер Шахтаря: «Чемпіонат ще не зроблений — мусимо зіграти два матчі»

25.05.2023 13:02
Категории: Новини

Головний тренер донецького Шахтаря Ігор Йовічевич виступив на прес-конференції після перемоги над луганською Зорею (3:0). Слова наставника гірників приводить офіційний сайт клубу.

Фото shakhtar.com

Шахтар виходив на гру, знаючи результат матчу Дніпро-1 Ворскла (1:2). Але зустріч видалася дуже емоційною: постійні сутички, фоли, травми, вилучення. Ви хотіли закрити питання чемпіонства саме в цьому поєдинку із Зорею і не відкладати на два останні тури, чи статус суперника змушував грати так агресивно?

— У принципі, результат матчу Дніпра-1 дав нам трохи позитивної енергії, на відміну від попередніх ігор, які вони закривали на останніх секундах. І нікуди не подінешся — це дуже впливає на команду саме емоційно, бо футбол є грою емоцій. Але команда порається, контролює емоції. Не так легко було грати сьогодні, бо відповідальність дуже велика, ціна помилки дуже велика, а ти мусиш виграти й тільки виграти, адже лише перемога може наблизити тебе до титулу. І сьогодні не остаточний результат — нам слід ще зіграти з Дніпром-1. Тож уся націленість, усі ті емоційні зусилля, яких ми докладали, — це аби виграти поєдинок проти команди, що за результатами є найкращою в другому колі чемпіонату. Зоря мала 11 перемог у 12-ти іграх, і це заслуговує на повагу. Тому ми дуже серйозно підійшли до гри, і наш респект відобразився на результаті. Це дуже важливі три очки для нас, але чемпіонат ще не зроблений — ми мусимо зіграти два матчі. Хочеться зіграти ще один відповідальний поєдинок із Дніпром-1, по-спортивному відігратися за ту поразку, яка була в першому колі, і яка досі болить. І для нас це є мотивація. Той біль — це наша зброя, з якою ми хочемо по-спортивному виграти. Якщо це принесе чемпіонство, то не буде нікого більш щасливого за нас. Тому ще один матч, ще один крок. Але сьогодні була така гра, яка, вважаю, вам сподобалася: інтенсивність, грамотна тактична навченість, те, як підготували матч упродовж тижня, і як сьогодні себе проявили, я думаю, що це один із найкращих матчів сезону.

Вітаю з перемогою! Навіть за рахунку 2:0 ви увесь час підказували Сікану, кричали, допомагали йому під час гри без м’яча. У результаті мікротравма й заміна. Чи відомо вам уже про його стан?

— Подивимося, бо була висока інтенсивність, а він є спринтер, і за таких навантажень, звісно, може організм, м’язи не витримати. Побачимо, що скаже лікар, бо є ще чотири дні до матчу з Дніпром-1. Сподіваюся, що всі ці мікротравми відійдуть за рахунок тих емоцій, того адреналіну, що ми зараз відчуваємо. Та інколи потрібно пограти через не можу, потерпіти заради команди, віддаючись повністю. Я би хотів скористатися нагодою та привітати клуб із днем народження. Це 87 років, і клуб завжди залишається. Футболісти — вони тимчасові: приїжджають, приходять, ідуть. Але клуб є клуб. І він завжди понад усе, важливіший за всіх футболістів, якими б вони не були гарними. Я сьогодні подивився фінал Кубка УЄФА, що Шахтар виграв 2009 року, і хотілося б, щоб за деякий час і нас побачили такими. Це моя мрія і моя енергія. Це наша енергія, наша відповідальність, бо ми сьогодні малюємо наше майбутнє. І нам не вистачає одного кроку. Але, я думаю, команда готова і фізично, й емоційно, і тактично, аби цей крок зробити. Звичайно, що буде непросто проти дуже гарного суперника, Дніпра-1, і сподіваюся, що вийде все нормально. Але скажу ще раз: клуб існує 87 років, і хотілося би бачити Шахтар ще як мінімум 87 років на такій же висоті, як зараз.

Як ви сказали, матч із Дніпром-1 буде ключовим і найважливішим. Який план підготовки до гри: команда відпочиватиме чи завтра вже починає працювати?

— Абсолютно так. Зараз ввечері посвяткуємо, так би мовити, цю перемогу, але, знаєте, уже цілий сезон ми не маємо часу порадіти, потішитися. На вечерю йдеш із натхненням посвяткувати, але поки доходить черга до десерту, то ти вже думаєш про наступний матч, починається адреналін, і відповідальність зростає. Тож, як у Лізі чемпіонів, — мало часу, мусиш переключатися на інший матч і не думати про минулий. Мене цікавить тільки те, що буде за чотири дні: відновитися від сьогоднішніх навантажень, налаштувати команду так, як удалося це сьогодні, сконцентруватися і показати наше найкраще обличчя.

Тренер Дніпра-1 Кучер після поразки від Ворскли зірвався: дісталося системі VAR і українським арбітрам

Лента новостей

Українські інтернет казино