Шовковський проти Вернидуба: Динамо шокувало Кривбас, Ванат відірвався у гонці бомбардирів

Аватар Віктор Слюсаренко Віктор Слюсаренко
973
1 голос
Ванат Динамо Кривбас

Динамо здобуло перемогу над Кривбасом у матчі, результат якого не вплинув на підсумкове турнірне становище команд в Українській Прем’єр-лізі сезону-2024/25 років.

Київське Динамо святкувало домашню перемогу над криворізьким Кривбасом у поєдинку 29 туру УПЛ.

Результат звітного матчу не мав впливу на підсумкову турнірну таблицю нинішнього сезону - кияни завоювали срібні медалі, криворіжці - бронзові. Тож обидва клуби погодилися на пропозицію транслятора перенести гру на день раніше (інші матчі 29 туру відбудуться завтра, 19 травня), щоб розвантажити програму туру.

Наставники обох команд Олександр Шовковський та Юрій Вернидуб мали змогу експериментувати зі складами, давши ігрову практику деяким виконавцям. Цим більш-менш пояснюється вихід з перших хвилин дебютанта Богдана Хоми та Єгора Твердохліба у Кривбасі. Головний тренер киян вирішив не вдаватися до суттєвих змін у складі, хоча залишив на лаві запасних Назара Волошина та Віталія Буяльського. На вістрі атаки вийшов Владислав Ванат, який має хороший шанс стати найкращим бомбардиром чемпіонату.

Вже на четвертій хвилині зустрічі за порушення правил проти Андрія Ярмоленка у ворота гостей було призначено пенальті, яке впевнено реалізував Ванат: голкіпер реагував по удару, але не зміг дотягнутися до м’яча, що влетів у кут воріт. А через кілька обертів хвилинної стрілки годинника Микола Шапаренко приголомшив суперника, обігравши двох опонентів, поцілив у дальній нижній кут воріт Хоми. Не такого дебюту хотів 21-річний голкіпер Кривбасу…

На 19-й хвилині гри Твердохліб сповна скористався передачею Рафаеля Бандейри і на другому поверсі переграв Олександра Тимчика. Для півзахисника це перший забитий гол у складі Кривбасу в УПЛ. До перерви гості змогли вирівняти гру, навіть, більше володіючи м’ячем за підсумками першої половини зустрічі, але зрівняти рахунок не вдалося. Команди на перерву пішли за рахунку 2:1 на користь киян.

У перерві матчу обидва тренерські штаби провели по дві заміни. У киян вийшли основні виконавці Волошин та Буяльський. Зокрема, Ярмоленко через пошкодження на другий тайм не вийшов і це засмучує напередодні Євро-2024. Володимир Вілівальд замінив Тимура Стецькова, до гри у захисті якого в першому таймі були питання. Також у гостей було оновлено вістря атаки - Аду Прінс вийшов замість інертного Даніеля Соси.

На 58-й хвилині протистояння голкіпер киян Георгій Бущан парирував підступний удар Прінса. А через кілька хвилин у киян була проведена вимушена заміна: поле залишив Шапаренко і це у контексті збірної України є досить тривожною подією. Далі були переважно позиційні атаки та не влучні удари гравців криворізької команди, які хотіли уникнути поразки. Але сталося все інакше. Кияни змогли забити третій гол. Спершу на 79-й хвилині гри Буяльський поцілив у каркас воріт Хоми, а Ванат не встиг на добивання. А вже у наступній атаці господарів відзначився Владислав Дубінчак, якому асистував Волошин.

👉Дивитися відео голів матчу👈

Результативні атаки киян у стартові хвилини вирішили долю зустрічі - 3:1 на користь Динамо. Після зіграного матчу підопічні Шовковського набрали 66 очок, Кривбас має 54 бали. В останньому турі чемпіонату України, 25 травня, Динамо завітає в гості до Руху, а Кривбас прийме Минай.

Українська Прем’єр-ліга
29 тур, 18 травня
Динамо – Кривбас – 3:1 (2:1)
Голи: Ванат, 4 (пен); Шапаренко, 6; Дубінчак, 81 - Твердохліб, 19.

Динамо: Бущан, Дубінчак, Дячук (Біловар, 64), Сирота (Буяльський, 46), Попов, Тимчик, Кабаєв, Шапаренко (Шепелєв, 60), Бражко (Андрієвський, 71), Ярмоленко (Волошин, 46), Ванат.

Кривбас: Хома, Дібанго, Стецьков (Вілівальд, 46), Сантіні, Бандейра (Понєдєльнік, 82), Вакулко (Татарков, 88), Хомченовський, Луньов (Шевченко, 75), Твердохліб, Кузик, Соса (Прінс, 46).

Попередження: Кабаєв, 31; Біловар, 70.

• Гольова серія Динамо в матчах з Кривбасом з 4 травня 2003 року триває в Чемпіонатах 25 матчів – 51 гол.
  • Київська команда здобула 380-ту домашню перемогу в УПЛ.
  • Динамо при Олександру Шовковському здобуло десяту домашню перемогу в УПЛ.
  • Безпрограшна домашня серія клубу зі столиці України в Чемпіонаті триває десять ігор: дев’ять перемог та одна нічия.
  • Владислав Ванат забив 14 гол у нинішньому сезоні УПЛ та втримує лідерство у гонці бомбардирів, випереджаючи найближчих переслідувачів Віталія Буяльського та Данила Сікана на чотири забиті м’ячі.
  • Юрій Вернидуб біля керма різних клубів може зазнав 90-ї поразки в УПЛ, в тому числі 20-ї у Кривбасі.