Шедевр від Гюлера та пізній гол Актюркоглу: Туреччина перемогла Грузію на Євро-2024

Аватар Віктор Слюсаренко Віктор Слюсаренко
245
2 голоси
Святкування забитого голу Гюлера. Фото: УЄФА
Сьогодні, 18 червня, у матчі першого туру групового етапу чемпіонату Європи 2024-го року у групі F зустрічалися національні збірні Туреччини та Грузії.
  • Готуючись до Євро-2024, збірна Туреччини під керівництвом італійського спеціаліста Вінченцо Монтелли зіграла внічию з Італією (0:0) та поступилася Польщі (1:2).
  • Грузія, яку очолює француз Віллі Саньоль, у червні провела один спаринг - з рахунком 3:1 завдала поразки Чорногорії.
  • Раніше збірні Туреччини та Грузії між собою зустрічалися тричі у товариських матчах: турки здобули дві перемоги (3:1, 3:0) і одного разу програли (0:1). У відборі на ЧС-2006 ці команди зустрічалися два рази: перша гра завершилася внічию 1:1, а в другому поєдинку Туреччина перемогла - 5:2.

У стартовому складі Грузії вийшли вихованець київського Динамо Цитаїшвілі, а також колишній гравець Металіста 1925 Квірквелія. Гочолеїшвілі з Шахтаря залишився на лаві запасних. Цитаїшвілі замінили на 74 хвилині, Квірквелія вийшов на поле - на 85 хвилині гри.

Історичний гол збірної Грузії. Фото: УЄФА

На 25-й хвилині зустрічі турецькі футболісти завдяки голу Мюлдюра вийшли вперед. Через пару хвилин Їлдіз забив другий гол, але після перегляду VAR взяття воріт було скасовано. Збірна Грузії до перерви змогла зрівняти рахунок: з передачі Кочорашвілі відзначився Мікаутадзе. У другому таймі матчу гол Гюлера став шедевром. А у компенсовані хвилини гри Туреччина забила ще один м'яч - 3:1.