Польща – Україна: оцінки збірної. Олег Федорчук: «Невдалий експеримент. Без взаємодії оборони. Шкільні помилки»

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
941
9 голосів
Польща – Україна: оцінки збірної. Олег Федорчук: «Невдалий експеримент. Без взаємодії оборони. Шкільні помилки»
Олег Федорчук та збірна України: Колаж Збірна
Відомий український тренер Олег Федорчук ексклюзивно для сайту «Збірна» прокоментував причини поразки національної команди, а також дав свої оцінки гравцям.

Контрольний поєдинок проти збірної Польщі (1:3) став для вітчизняних уболівальників розчаруванням «холодним душем» після позитивної нічиєї проти Німеччини.

У ексклюзивному інтерв’ю для сайту «Збірна» Олег Федорчук не лише поділився загальними враженнями від побаченого, а й розібрав гру кожного українського футболіста, виставивши оцінки діям кожного гравця команди під керівництвом Сергія Реброва.

«Тренерський штаб програмує ігрові зв’язки, які мають працювати проти Словаччини»

– Олеже Вікторовичу, цікавий матч, але невдалий для нас. Як його сприймати?

– Мені здалося, що це був експеримент, який дав більше запитань, ніж відповідей. Як тренер, я розумію які зв’язки хотів побачити тренерський штаб. Уже за 9 днів у нас перший матч на Євро і тренерський штаб уже програмує ті ігрові зв’язки, які мають працювати в поєдинку другого туру проти Словаччини. На погляд багатьох – саме зі словаками ми боротимемось за друге місце. 

Вчора дуже невдало діяли Судаков, Сидорчук і вся лінія оборони. Проте це, до певної міри, закономірно. Ті оборонці, які виходили у старті проти Польщі, навряд чи будуть грати з перших хвилин на Євро. Збірна України в Польщі випробовувала запасних у захисті, ця ланка ніколи не мала такого вигляду раніше й навряд чи скоро повториться саме в такому вигляді.

– Чому поляки так легко доходили до ударів у першій половині гри?

– Не працювала взаємодія між центральною зоною та групою оборони. Мені здається, що, коли ми володіли м’ячем і не було тиску на нас, все було нормально. Як тільки починався невеликий пресинг одразу починалась метушня та паніка з нашої сторони.

Тут найголовнішим фактором є те, що таким складом ми раніше не грали. Всі хто грав у футбол знають, що у випадку коли захисники не розуміють одне одного – дуже важко грати без помилок.

Польща – Україна. Фото: УАФ

Оцінки збірної України за матч проти Польщі від Олега Федорчука: 

 • Георгій Бущан – 6.0
 • Олександр Тимчик – 5.0
 • Валерій Бондар – 5.5
 • Максим Таловєров – 5.5
 • Віталій Миколенко – 5.0
 • Сергій Сидорчук – 4.5
 • Руслан Маліновський – 6.5
 • Андрій Ярмоленко – 5.5
 • Георгій Судаков – 6.0
 • Олександр Зубков – 6.0
 • Артем Довбик – 7.0
 • ЗАМІНИ
 • Олександр Зінченко (замінив Миколенка на 46 хв.) – 5.5 
 • Богдан Михайліченко (замінив Малиновського на 70 хв.) – б/о
 • Михайло Мудрик (замінив Зубкова на 70 хв.) – б/о
 • Віктор Циганков (замінив Ярмоленка на 70 хв.) – 6.5
 • Владислав Ванат (замінив Довбика на 76 хв.) – б/о
 • Микола Шапаренко (замінив Судакова на 81 хв.) – б/о 

Польща – Україна. Фото: УАФ

«Поява Сидорчука не дуже зрозуміла. Довбик – найкращий гравець матчу»

– Пане Олеже, як ви оцінюєте гру кожного окремого українського футболіста? Почнемо з воротаря.

– Якби не було помилки у випадку з другим пропущеним м’ячем, то можна було б сказати, що Бущан відіграв дуже гідно. Але він помилився, а також демонстрував невпевненість у грі ногами. Оцінка: 6.

– Правий захисник Олександр Тимчик відчув на собі серйозний тиск і саме з його флангу Зєлінскі забив досить прикрий м’яч Бущану.

– Тимчик дуже хотів вразити тренера, дав великий об’єм роботи, але припустився багатьох помилок. Особливо – у захисті. Оцінка: 5.

– Пара центральних захисників?

– Таловєров талановитий гравець, але він дуже емоційний. Через це не завжди ухвалював правильне рішення. Тренерський штаб розраховував, що він зніматиме верхові м’ячі, але йому це вдавалось не завжди. Оцінюємо трохи вище, ніж Тимчика – 5.5. Невпевнена гра від нього.

Те саме стосується Бондаря. Я завжди відзначав технічність Валерія, а також уміння брати участь в атаках. У цьому аспекті він дуже скромно провів матч, і це вразило. Оцінка: 5.5.

– Що можемо сказати про Віталія Миколенка? Він із Польщею відіграв лише тайм, адже повернувся після травми, отриманої у чемпіонаті Англії.

– Так, він певний час пропустив і зараз лише входить у гру. Не було звичної активності від нього. Як на мене, гра Віталія сьогодні принесла розчарування.

– Йдемо у півзахист і починаємо з капітана.

– Ярмоленко був дуже активний. Але він же давно грає і є знаковою фігурою в європейському футболі, тому суперники уже добре його вивчили. Його ліву ногу накривали, а в грі правою він не настільки впевнено себе почуває аби віддавати точні паси. Старався, але цього не достатньо. Оцінка: 5.5.

– Руслан Малиновський. Цього разу він у нас автор асисту.

– Був дуже активним у центрі поля, намагався загострювати. Якщо порівнювати його з іншими, то він намагався бути більш активним, діяти гостріше. І йому це вдалось. Гольовий пас на Довбика справді майстерний: так дати врозріз може досвідчений майстер із гарним баченням поля. Оцінка: 6.5.

– Судаков грав цього разу прямо під нападником. Вийшло?

– Вийшло, як і прогнозувалось. У Георгія була достатньо довга, двотижнева пауза після пошкодження. У зв’язку з цим не відчувалось впевненості у його діях. Він нервував. Оцінка: 6, оскільки грав доволі агресивно. Сподіваюсь, що набере необхідні кондиції. 

– Що скажемо про Сергія Сидорчука?

– Для мене його поява у збірній не зовсім зрозуміла. Він не був помітним. Поляки, особливо Левандовський, дуже затишно почували себе з м’ячем. Протидіяти цьому – функція центрального хава. Оцінка: 4.5

– Зубков зіграв ліворуч, на відміну від звичного правого флангу в Шахтарі.

– Він кваліфікований футболіст, але чомусь у цій грі був розбалансованим психологічно. Тому, те що він програв позицію, коли забивав Романчук, що помилився у ще декількох епізодах – для мене виглядає незвично. Оцінка: 6.

– Тобто, коментатори матчу вірно оцінили і в моменті з третім голом при розіграші кутового і саме він мав опікати Романчук?

– Так. Є два типи оборони – зонна і персональна. На високому рівні грають за змішаним принципом. Але якщо гравець із самого початку був у твоїй зонні, то ти повинен дограти до кінця. Олександр невірно вибрав позицію відносно Романчука. Це тактична помилка, яка для такого досвідченого гравця є шкільною. 

– Довбик. 

– Найкращий гравець матчу. Йому було важко, адже на полі не було Циганкова (зі стартових хвилин – прим. О.Щ.), але він своє зробив. Напевно, він таки буде основним гравцем на Євро. Знаходиться у хороших кондиціях.

Польща – Україна. Фото: УАФ

«Зінченко не у формі. За 10 днів кардинально змінити нічого не можливо»

– Кого із запасних гравців ми можемо оцінити?

– Більшість я залишу без оцінки, тому що, незважаючи на можливості, які відкривалися після голу Довбика, переламати хід гри не вдалося – а заміни ж робляться саме для цього.

Я б відзначив декількох футболістів. Мені впали в очі дії Циганкова. Він гравець, вищий класом за багатьох, – і з Польщею склались враження, що Віктор у хороших кондиціях. Оцінка: 6.5.

А от вихід Зінченка не вніс у гру нічого. Я розумію, що тренерський задум полягав на тому аби взяти м’яч під контроль, але вийшло, що ми грали на зустрічних курсах і могли пропускати іще двічі. Найбільші проблеми були якраз у зоні Зінченка. Але ж його вади усім відомі. Олександр добре грає при конструюванні атак, але гірше при обороні. До того ж – мені його форма видається не достатньою для того аби бути в основному складі збірної. Оцінка: 5.5.

– Чи може тренерський штаб щось змінити до старту Євро?

– За 10 днів – нічого кардинального. Але тренери зараз тестують гравців на емоційно-фізіологічний стан. Якщо команда Реброва зараз бачить, що хтось не готовий, то й навряд чи цей виконавець набере форму до першої гри (проти Румунії 17 червня – прим. О.Щ.). 

Зараз тренери мають перевірити якомога більше футболістів, адже в іграх з Румунією та Словаччиною штаб уже повинен мати 18-17 гравців на яких буде розраховувати. Контрольні поєдинки й мають дати тренерам необхідну інформацію. Зараз відбувається дуже складна робота.

Польща – Україна. Фото: УАФ