Олег Федорчук: «Прогалини в функціональній підготовці стали на заваді Шахтарю»

Український тренер та експерт Олег Федорчук прокоментував учорашній поєдинок Марселя і Шахтаря в Лізі Європи

Олег Федорчук

Вчора відбувся матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи між Mарселем та Шахтарем, в якому господарі виявилися сильнішими (3:1) і змусили гостей зійти з дистанції.

У розмові з кореспондентом КОMAНДИ 1 відомий в минулому футболіст, а потім успішний тренер і експерт Олег Федорчук, поділився враженнями про вчорашнє протистояння у Франції.

– Перемогу Mарселя слід визнати заслуженою. До речі, я перед матчем у своїх прогнозах оцінював вище шанси французького гранда – 60 на 40…

– Тоді, які у Вас були підстави віддавати перевагу «містянам»?

– По-перше, дискваліфікація стопера Валерія Бондаря й невизначеність з тим, чи зможе взагалі зіграти опорник Тарас Степаненко, якого турбувала травма.

По-друге, мене непокоїв стратегічний хід керівництва Mарселя, яке не побоялося перед поєдинком звільнити головного тренера Дженнаро Гаттузо, замінивши його ветераном Жаном-Луї Гассе. Звичайно, за ті кілька занять під орудою нового керманича нереально було щось кардинально змінити. Прихід Гассе  повинен був сприяти покращенню мікроклімату в команді, згуртувати колектив. Боси господарів не прогадали. Зрештою, й статистика свідчить, що після заміни головного тренера в команди з'являється друге дихання й вона одержує кілька звитяг поспіль.

По–третє, на в'язкому полі в першому матчі в Гамбурзі «гірники», які тільки завершували підготовку до весняної частини сезону, мали свіжіший вигляд. А в Mарселі стан газону кращий й перевага в фізичній підготовці в гостей мала зникнути.

Нарешті, помітну роль мав зіграти 12 гравець господарів – вболівальники, які повинні були гнати свою команду вперед.

– Але ж учора все для «гірників» починалося так вдало…

– Так, донеччани забили швидкий м'яч і заради справедливості, слід уточнити, з сумнівного пенальті. Проте вже десь в середині першого тайму відчувалося, що в Шахтаря немає запасу міцності, що функціональна підготовка кульгає… Я завжди наголошував: «M'язи не обманути»…

Схожа  картина простежувалася й після 60-й хвилини… Ось тут дався взнаки брак тренерського досвіду в керманича гостей Mаріно Пушича, який на відміну від свого французького колеги, явно запізнився з проведенням замін. Бо одна справа бути керманичем й зовсім інша – асистентом…

Хоча кидалося в вічі, що невдало діють Артем Бондаренко та Іраклі Азаров, що безініціативний Олександр Зубков, що з останніх сил тримається Тарас Степаненко… А втома призвела до втрати концентрації й помилок, які господарі майстерно реалізовували.

Та найгірше, що я не побачив за рахунок чого «гірники» збиралися брати гору, хоча марсельці нічого надзвичайного не продемонстрували. Відчувалося, що господарі ще не в оптимальній спортивній формі і їхня тривала безвиграшна серія була не випадковою. І лише вчора, крига, нарешті, скресла не без допомоги Шахтаря…

– На жаль, в Mарселі й Фортуна, яка в останні роки на міжнародній арені посміхалася донеччанам, цього разу була на боці господарів…

– Знаєте, фарт ще треба заслужити. А вчора «гірники» були безпорадними в єдиноборствах, часто програвали на «другому поверсі», дозволили супернику завдати аж 18 ударів по своїм воротам. Що ж тоді записати собі в актив?

На жаль, ранній виліт нашої найкращої команди – Шахтаря з Ліги Європи призвів до того, що Україна буде представлена лише квартетом клубів в єврокубках в сезоні-2025/26. І це дуже непокоїть, бо повертати втрачені позиції завжди важче.

Василь MИХАЙЛОВ

Ліга Європи. Українець Анатолій Трубін власноруч наробив галасу в Тулузі: його Бенфіка ходила по лезу

 

Лента новостей

Українські інтернет казино