День в історії. Відкрили для себе Західну Африку

31.05.2023 16:05

П'ять років тому збірна України провела спаринг із учасником майбутнього чемпіонату світу — збірною Марокко, в якому розписала із суперником нульову нічию

Фото УАФ

31 травня

2018 року — синьо-жовті зіграли в Женеві товариський матч з Марокко (0:0). Цей спаринг став третім того року, який збірна України проводила проти учасника ЧС-2018. Після нічиєї з Саудівською Аравією (1:1) та перемоги над Японією (2:1). Поєдинок став першим в історії команди №1 проти представників Західної Африки.

Напередодні світової першості прагнули проявити себе

Номінальні господарі вийшли на поєдинок зарядженими — напередодні світової першості кожен гравець Атлаських левів прагнув проявити себе. Спочатку особливих моментів не було, поки на 15-й хвилині Пятов не випустив м'яча з рук після навісу. Зійєх добивав, але влучив у ногу воротареві збірної України. Марокканці продовжували контролювати хід гри, били по воротах. На 22-й хвилині Зійєх завдав щільного удару у площину воріт, з яким Пятов впорався, перевівши м'яч у штангу. Українці намагалися утримувати темп, заданий суперниками, частенько завантажували м'яч у штрафний майданчик. Найбільше активності виходило із флангу Коноплянки, але реальної гостроти не виникало.

Перший матч Шапаренка

У перерві Шевченко випустив Марлоса та Бесєдіна, а також дав дебютувати Шапаренко. Заміни посилили позиції збірної в атаці і Марокко вже не так часто сягало володінь Пятова. Так, на 56-й хвилині Коноплянка вивів Марлоса віч-на-віч, але в останній момент захисник вибив м'яч з-під ніг натуралізованого бразильця. За кілька хвилин найнебезпечніша атака синьо-жовтих завершилася заблокованими ударами Коноплянки та Шапаренка. Провівши не найяскравіший матч, збірна України розійшлася миром із учасником чемпіонату світу.