Безпорядки на дербі Луніна, Довбик забивав три матчі поспіль – як провели вікенд «легіонери» збірної України

Аватар Віктор Слюсаренко Віктор Слюсаренко
88
1 голос
Андрій Лунін та Артем ДОвбик. Колаж: Збірна
Сайт «Збірна» продовжує відстежувати виступ футболістів збірної України та кандидатів до нашої головної команди, які грають за кордоном.
  • Автор: Кирило Круторогов

До чергової паузи ФІФА дедалі ближче, а хороших новин про наших у Європі не так і багато. Хоча дехто з них зіграв у двох матчах за тиждень.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Збірна» розповідає, як провели останній тиждень «легіонери» збірної України, а також ті, хто міг би претендувати на виклик до головної команди у жовтні.

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Боавішти – 3:0
  • Матч на нуль
  • Оцінка від Flashscore: 7.3
  • Оцінка від Sofascore: 7.2
  • 90 хвилин проти Жил Вісенте – 5:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.0
  • Оцінка від Sofascore: 6.6

Основний голкіпер збірної зіграв два матчі чемпіонату за тиждень – у понеділок та у суботу. Причому гра проти Боавішти стала для нього лише третьою з десяти у поточному сезоні (включно зі збірною), в якій він не пропустив. А проти Жил Вісенте хоч Бенфіка і здобула свою найбільшу перемогу цього сезону, відіграти на нуль Трубіну не вдалося, хоча в епізоді з пропущеним він точно не був винним.

Про це написали і журналісти з популярного португальського видання А Bola: «Не винен у пропущеному голі (Коррейя пробивав з близької відстані). Зробив два важливих сейви та перешкодив забити Кауе та Агірре», поставивши йому оцінку 6 з 10. Тепер у середу на Трубіна і його Бенфіку чекає матч Ліги чемпіонів проти Атлетико (Мадрид).

Анатолій Трубін. Фото: ФК Бенфіка

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

• Матч в запасі проти Атлетико М – 1:1

Все стабільно – Куртуа в основі, Лунін в запасі. Цього тижня навіть було обмаль чуток про те чи йде він з Реала, залишається. Навіть дивно. Адже подекуди вони з’являються по кілька разів на день. Мадридське дербі виявилося вогняним, що з лавки запасних побачив наш Андрій: фани Атлетико закидали поле сторонніми предметами, прилетіло навіть Куртуа.

В підсумку один із найгарячіших матчів Реала на внутрішній арені переривали й після відновлення підопічні Сімеоне зуміли відігратися й врятуватися від поразки.

Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

• 90 хвилин проти Кристал Пелас – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.9
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Миколенко повернувся після незрозумілих проблем зі здоров’ям, через які пропустив два матчі. А його Евертон здобув першу перемогу в сезоні.

За повний час на полі українець здійснив чотири виноси м’яча та один раз був обіграний 1-в-1, виграв лише 1 боротьбу за позицію з чотирьох та три єдиноборства у повітрі з семи, двічі сфолив і на ньому дев’ять разів сталася втрата володіння м’яча. Загалом українець 40 разів торкнувся м’яча та віддав 22 з 27 точні паси (81%), зокрема один ключовий пас, виконав один вдалий навіс та дві з чотирьох вдалі довгі передачі.

Від статистичних порталів отримав одну з найнижчих оцінок після форварда Калверта-Льюїна.

Віталій Миколенко. Фото: ФК Евертон

Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

• Зіграє свій матч проти Саутгемптона сьогодні ввечері, тож інформація про нього буде в наступному огляді

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• 90 хвилин проти Мауера – 4:0
  • Оцінка від Flashscore: –
  • Оцінка від Sofascore: 6.7
  • 90 хвилин проти Рапіда – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.6

Центрбек не лише вперше у цьому сезоні зіграв на внутрішній арені у стартовому складі і провів повний поєдинок, а й зробив це двічі за тиждень. Спершу в Кубку проти Мауера, де його команда здобула переконливу перемогу, а потім з Рапідом у чемпіонаті. Причому у зустрічі з принциповим суперником він отримав свою найвищу оцінку у цьому сезоні і одну з найвищих серед гравців ЛАСКа.

Таловєров 57 разів торкнувся м’яча, віддав 30 точних пасів з 37 (81%), зокрема дві його довгі передачі з семи досягнули адреси. А ще за Максимом чотири з чотирьох виграні боротьби за позицію та дві з двох перемоги в єдиноборствах у повітрі. А у четвер його команда гратиме проти Юргордена в рамках Ліги конференцій.

Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)

• 90 хвилин проти Райо Вальєкано – 0:0
  • Оцінка від Sofascore: 7.1
  • 90 хвилин проти Сельти – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.4
  • Оцінка від Sofascore: 7.6

Циганков увійшов у щільний графік матчів. У середу його Жирона грала проти Райо Вальєкано, а в неділю проти Сельти в рамках чемпіонату Іспанії, причому Віктор обидва провів у повному обсязі, між іншим, вперше у цьому сезоні. Із Сельтою міг записати на свій рахунок асист, але гол в підсумку скасували через офсайд.

Його показник очікуваного асисту склав 0.53. За гру він 56 разів торкнувся м’яча та виконав 34 з 38 точні паси (89%). Зокрема на його рахунку 4 ключові паси та 4 з шести точних навісів, один удар в площину і один заблокований. А ще чотири з шести виграних боротьби за позицію, три зароблені фоли та вісім втрат володіння м’яча на Вікторі.

Від Sofascore він має найвищу оцінку серед гравців Жирони. А вже післязавтра їм грати матч Ліги чемпіонів проти Феєнорда.

Віктор Циганков. Фото: ФК Жирона

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• Не потрапив до заявки на гру проти Лестера – 4:2

Зінченко все ще не відновився від травми і, судячи зі слів Артети, навряд чи варто очікувати повернення Сашка от-от… Тим часом «гармаші» доволі впевнено грають без нього і звикають до цього.

Сергій Сидорчук (Вестерло, Бельгія)

• Матч в запасі проти Стандарда – 2:1

Екскапітан Динамо вже четвертий матч Вестерло поспіль провів в запасі.

Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

• 90 хвилин проти Барроу – 5:0
  • Результативна передача
  • 19 хвилин проти Брайтона – 4:2
  • Оцінка від Flashscore: 6.4
  • Оцінка від Sofascore: 6.4

Навіть Мудрик зіграв у двох матчах Челсі за тиждень. Причому матч Кубка англійської ліги проти Барроу він відіграв у повному обсязі і відзначився асистом. А от у грі АПЛ проти Брайтона вийшов на заміну і за 19 хвилин на полі встиг лише двічі торкнутися м’яча, що підкреслило його мінімальну залученість з боку партнерів. Тож не дивно, що саме цього тижня з’явилася інформація, буцімто Мудрик остаточно вирішив піти з Челсі і може зробити це вже взимку.

Разом з тим саме у ці дні не дуже високо оцінив перспективи Михайла не лише в складі «синіх», а й в АПЛ загалом колишній гравець команди Глен Джонсон: «Ми бачили спалахи його таланту та був час, коли він виглядав нестриманим, але це ставалося нечасто. На цей час не схоже, що він створений для Прем'єр-ліги, інакше ми би вже побачили це. Можливо, його час минув. Я підтримував його раніше, але є причини, через які тренери не довіряють йому, і коли у нього були можливості грати, ми не бачили від нього достатньо. Челсі купили його за великі гроші, тому їм доведеться або залишитися з ним, або зазнати великих збитків через нього».

Михайло Мудрик. Фото: ФК Челсі

Артем Довбик (Рома, Італія)

• 81 хвилина проти Атлетика – 1:1
  • Оцінка від Sofascore: 6.9
  • 90 хвилин проти Венеції – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.5

У четвер Артем забив у ворота Атлетика Більбао в Лізі Європи і це був його гол у третьому матчі за Рому поспіль.

Але у неділю його гольова серія перервалася в поєдинку проти Венеції в Серії А. Він завдав три удари повз ворота, мав одну з трьох вдалу спробу дриблінгу, а загалом 33 рази торкнувся м’яча та віддав 11 з 16 точні паси (69%). За оцінкою статистичних порталів у цій грі чемпіонату він був одним з найгірших гравців Роми.

Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

• 60 хвилин проти Ліона – 0:2
  • Оцінка від Flashscore: 6.6
  • Матч в запасі проти Атромітоса – 2:0

У четвер наш форвард грав у старті проти Ліона в Лізі Європи і отримав відчутно кращу оцінку за основного нападника команди Ель-Каабі, з яким діяв у парі. Проте у поєдинку чемпіонату зовсім не отримав ігрової практики, а от конкурент забив.

Єгор Ярмолюк (Брентфорд, Англія)

• 31 хвилина проти Вест Гема – 1:1
  • Жовта картка

Цього разу 20-річний півзахисник залишився в запасі, але отримав непоганий ігровий період, вийшовши на заміну на 60-й хвилині замість свого конкурента Шаде. Причому загалом за гру тренер Брентфорда Томас Франк здійснив лише дві заміни і першою випустив саме українця.

За час на полі Ярмолюк 37 разів торкнувся м’яча (більше, ніж Довбик за 81 хвилину), віддав 26 з 27 (!!!) точні паси (96%), зокрема й один ключовий пас та один з трьох вдалий навіс. Щоправда, програв усі три спроби боротьби за позицію і мав одну невдалу спробу дриблінгу.

А проте, враховуючи втрати Зінченка та Малиновського під час жовтневого періоду збірних, мабуть, буде дуже дивно не побачити гравця команди АПЛ в збірній України.