Юрій Шелепницький: «У тому, що не повернулися до еліти, наші хлопці передусім винні самі…»

У заключному поєдинку групового раунду Ліги націй збірна України підписала мирну угоду з футболістами Шотландії (0:0) і не зуміла підвищитися в класі

Фото УАФ

У бесіді з кореспондентом КОMAНДИ1 колишній гравець національної збірної України Юрій Шелепницький розповів, чому нашим землякам учора не вдалося добитися такої бажаної звитяги.

— Слід віддати належне шотландцям, яких влаштовувала нічия,але вони не стали вибудовувати якісь багатоешелонні захисні редути, а намагалися самі грати, дозволяючи це робити й номінальним господарям.

На мій погляд, у тому, що нашим не вдалося схилити шальки терезів на свій бік, винні, передусім, самі. Адже особливо в першому таймі підопічні Олександра Петракова створили кілька гольових моментів, котрі треба було обов’язково реалізовувати. Проте в Андрія Ярмоленка приціл знову виявився збитим, хоча коли він опинився перед воротами, то не влучити в площину було дуже важко. А Артем Довбик в епізоді, коли вийшов на «побачення» з голкіпером гостей, діяв надто прямолінійно. Переконаний, що нападник, за якого вимагають великі гроші, повинен вправно грати не тільки лівою, а й правою ногою.

— На жаль, після перерви такої гостроти біля володінь британців уже було менше. На вашу думку, чи не запізно Олександр Петраков зробив заміни, аби добитися зламу?

— Знаєте, план на гру обирає головний тренер, і йому з технічної зони видніше, хто як справляється зі своїми обов’язками. Хоча я не вважаю, що ті виконавці, котрі вийшли на заміну, додали агресії та креативу. Зокрема, Роман Яремчук виглядав невпевненим у своїх силах, складається враження, що його невдалий португальський етап кар’єри таки дається взнаки.

Узагалі ж, доводиться констатувати, що в останніх матчах дуже бракувало Олександра Зінченка з його лідерськими навиками.

— На жаль, збірна України не пробилася до фінальної частини чемпіонату світу, не змогла вона повернутися й до елітного дивізіону Ліги націй, хоча саме такі завдання були поставлені перед нашими футболістами. Чи продовжить після цього очолювати головну команду країни Олександр Петраков?

— Як мені відомо,в Петракова невдовзі закінчується контракт, і складно сказати, чи запропонують йому підписати нову угоду. Хоча оскільки найближчими місяцями вся увага футбольної громадськості буде прикута до чемпіонату світу, то в керівництва УАФ буде час усе зважити. На мій погляд, міняти Петракова, аби просто поміняти, не варто. За нинішніх екстремальних умов він провів чималу роботу, визначився з гравцями, на яких можна розраховувати в найближчі роки, знайшов спільну мову з підопічними. Хіба що Петраков сам виявить бажання піти. Зрештою, ще немає конкретики й із тими фахівцями, котрі готові вже стати біля керма збірної України. Ось чому  залишається запастися терпінням…

Василь МИХАЙЛОВ

Жеребкування Євро-2024: сценарій для збірної України

Лента новостей