Валерій Лучкевич: «В останній місяць футбол був у нас усіх далеко не на першому місці»

01.04.2022 11:03
Категории: Новини

Півзахисник Дніпра-1 Валерій Лучкевич розповів про участь у благодійному турнірі та своє ставлення до війни

Фото fanday.net

Декілька днів тому у Львові відбувся ЗСУ Cup — благодійний турнір, під час якого була зібрана допомога для української армії. Валерій Лучкевич розповів про участь у цьому змаганні прес-службі Дніпра-1.

— Взяти участь у турнірі мене запросив Назарій Русин, Дізнавшись, що є можливість таким чином надати допомогу нашим збройним силам, одразу вирушив до Львова. Запитав у Назіка лише час та місце зустрічі. У нас були два ігрові дні: спочатку провели груповий турнір (по 3 команди у групі), потім були матчі на вибування. Разом зі мною в команді був Вова Адамюк та місцеві хлопці. Зрозуміло, що підсумкові місця ні для кого не мали значення — головною задачею було зібрати кошти для допомоги військовим.

— Нагородження проводив Мирон Маркевич. Щось згадували зі спільного минулого?

— До нього така черга була, що вдалося лише привітатися та перекинутися парою фраз. Не займав багато його часу.

— Загалом, для футболістів цей турнір став ковтком свіжого повітря?

— Так, звичайно. Зрозуміло, що в останній місяць футбол був у нас усіх далеко не на першому місці. А тут, хоча й було важкувато дихати на полі після перерви, отримали гарні емоції.

— Війна розпочалася менше ніж за добу після повернення команди зі зборів. Що відчув у момент, коли дізнався про початок вторгнення росії?

— На початку шостої години ранку мене розбудила дружина, яка й сказала, що нас почали бомбити. Чесно, спочатку не міг повірити, але швидко переконався, що й у XXI столітті на світі збереглися варвари. Дуже вдячний Вові Адамюку та Назарію Русину, які надали можливість моїй родині опинитися в безпеці й усіма силами допомагати нашим військовим та волонтерам.

— У тебе збереглися зв’язки з часів бельгійського етапу кар’єри. Що кажуть із приводу війни твої тамтешні знайомі?

— Мені одразу почали писати хлопці, з якими був у команді, тренери. Висловлювали підтримку. Вони теж не розуміють, як таке може бути в сучасному світі. До речі, в них є контакти наших волонтерів, і вони зі свого боку надають гуманітарну допомогу, за що їм велика подяка.

— Останнім часом висловлюються різні ідеї, що робити з перерваним чемпіонатом. Ти вбачаєш реальні перспективи його дограти? Або чи маєш власні пропозиції, що треба робити з цим сезоном?

— Моя пропозиція наразі одна — допомагати нашим військовим та робити все для закінчення війни. Зараз насправді не до футболу. Про спорт сьогодні можна говорити хіба що в контексті ось таких турнірів: проводити їх для підтримки військових та збору коштів або гуманітарної допомоги. І взагалі кожен у своїй галузі має використовувати будь-яку нагоду для допомоги українській армії.

— Напевно, у багатьох в цей період відбулася переоцінка цінностей, і ти не є виключенням…

— Сто відсотків! Світогляд змінився докорінно… Хочу звернутися до всіх громадян України, щоб продовжували вірити в наших військових, демонстрували таке ж неймовірне єднання, волю — і перемога буде за нами, це сто відсотків! Питання лише в часі.

Півзахисник Руху: «Ворога бісить, що ми вільні й у нас є свобода слова»

Лента новостей

Українські інтернет казино