Тренер Шахтаря поставив вимогу своїй команді після матчу з Колосом

29.04.2023 21:02

Головний тренер донецького Шахтаря Ігор Йовічевич прокоментував перемогу над ковалівським Колосом у 23-му турі УПЛ

«Ми змінилися, бо все залежить від нас. Ми — на першому місці і б’ємося за найвищі цілі. Колос — гарна команда зі своїми сильними якостями. Наприклад, це стандартні положення: 15 зі своїх 20-ти голів вони забили після стандартів. Плюс контратака, яка їм дає життя, плюс позитивний результат, що дає їм енергію. Ми очікували важкий та напружений матч.

Кажу ще раз, що кожна гра — це як фінал для нас. Ми зростаємо як команда з кожним матчем і набуваємо досвіду, але хочемо через той шлях усвідомлювати, що ми робимо, проходячи крізь стресові ситуації. Це є ще один момент, де ми прогресуємо як команда, але розуміємо, що ціна помилки дуже велика, і це десь може позначитися на нашій грі. До того ж, коли ти «гориш» у рахунку, то вже немає куди подітися — треба рухатися далі, узяти ще більше контролю, узяти той момент у руки, голову й серце, щоб перевернути результат. Насправді, якщо хтось може таким чином зробити різницю на футбольному полі, то це ми. Тож це не випадковість, не виняток, це просто так і є — усе залежить від нас, від нашої гри, нашої мотивації, нашого технічного виконання. Щоб ми такі складні з ментальної і тактичної точки зору ігри доводили до кінця, як ми хочемо.

Кожен матч буде таким, як цей, — і з Минаєм, і з Олександрією, і лобовий матч із Дніпром-1, і із Зорею. Кожен матч із цих семи «фіналів» буде стрес-зоною. Але ми самі себе загнали в цю стрес-зону, бо ніхто такого від нас не очікував на початку чемпіонату, як ви знаєте. Тому я вважаю, що це є привілей — коли пройшов такий шлях і за сім турів до кінця можеш досягти найвищої цілі, що ти несеш у серці. А я гадаю, що розум і серце — це дві сторони однієї медалі. Золотої медалі. І найбільші мрії завжди знаходяться в серці, тому ти рухаєшся далі. Наскільки більше емоцій — настільки кращий рух і більше бажання перемогти.

Три дуже важливі очки для нас на непростому полі. Бо ви знаєте самі, я поважаю Колос і завжди поважав. Вони цього року забили мало, але й пропускають мало — після нас та Дніпра-1 вони є третьою командою, що найменше пропускала. Саме тому забити тут три м’ячі — почесно. Можу похвалити команду за характер і за другий тайм, який показав, що це є дійсно той шлях, який ми хочемо втримати до кінця. Хочеться так проводити не 25-30 хвилин, а цілий матч. Тому вимагаю від моїх хлопців цілий матч грати так, як сьогодні у другому таймі. І це — вимога. І я знаю, що вони можуть це зробити», — цитує Йовічевича офіційний сайт Шахтаря.