Що робити футболісту в соціальних мережах

24.01.2023 13:02
Категории: Новини

Силу впливу соціальних мереж на життя людей важко переоцінити. Ось тільки один з недавніх прикладів.

10,1 млн підписників за перші 9 днів після переходу Кріштіану Роналду отримав клуб чемпіонату Саудівської Аравії «Al Nassr». Так, для Роналду це всього 1,9% його підписників у Instagram, але для клубу зростання у 1362%.

Цікавий факт, що у Саудівській Аравії всього налічує 35,9 млн населення.

Що з соціальними мережами в Україні?

Далеко не всі розуміють силу впливу, а тим паче користуються нею. Трішки базового аналізу.

У березні 2020 року, коли почалась пандемія, я вирішив проаналізувати активність українських футболістів у соцмережах. Найактивніший у той час був Мілевській — 9 постів за лютий. У Зінченко було 6 постів за лютий, але ведення соцмереж не можна було назвати системним. У Луніна тоді було 279 000 підписників і 3 пости за лютий.

Всі ці футболісти грали в іноземних чемпіонатах. В УПЛ виділився активністю тільки Мораес. Конкурентів в нього не було. Чому так? Все просто — немає розуміння, навіщо це робити.

Коли людина не може пояснити собі, навіщо на щось витрачати час, вона цього не робить. Немає мотивації — немає дій. Але кар’єра спортсмена не вічна. Навіть навпаки, дуже коротка. Ключове питання: як спортсмен використовує цей час.

Чим спортсмен відрізняється від бізнесмена

У спортсмена є ключове, чого немає у бізнесмена. Кожен бізнесмен знає, що за аудиторію треба платити. У футболістів інша ситуація. Його показують по телевізору. Пишуть про нього у ЗМІ. Це є ключовим важелем, який можна використати, а можна пропустити повз себе.

Подивіться на блогерів. В них немає футбольних трансляцій. Про них не пишуть щотижня ЗМІ. Але в багатьох блогерів аудиторія більше, ніж у футболістів.

В цій статті підкажу, який контент створювати, щоб стати цікавішим для аудиторії. Та покажу приклади. А то до 24 лютого 2022 року можна було побачити лише фото з матчу або з відпочинку. Після 24 лютого додалась дуже важлива тема - війна та допомога українцям.

Типи контенту для футболістів

Основні типи контенту для сторінки у соцмережах:

— інформаційний;

— розважальний;

— ситуативний;

— той, що продає;

— соціальний;

— рекламний.

Далі приклади кожного типу.

Інформаційний

Інформаційний тип контенту має нести користь читачеві.

Приклад №1

Андрій Пятов зібрав інформацію про те, де можуть займатися футболом українці, які були вимушені покинути свої домівки після 24 лютого. https://www.instagram.com/p/CcDj2OSNT24/

Приклад №2

Всі знають, що Тарас Степаненко уважно слідкує за функціональністю свого тіла. Тому він почав ділитися вправами, які сам використовує. https://www.instagram.com/p/CNr9-bsjjVJ/

Розважальний

Мета такого виду контенту — дати можливість користувачеві розслабитися, відпочити. Подарувати час собі та дозволити мозку не напружуватись. Повна протилежність інформаційному типу контенту.

Приклад №1

Гіо Цитаішвілі вирішив оригінально відсвяткувати Всесвітній день футболу та поділився відео з відпочинку. https://www.instagram.com/p/Cl_tIZLoTc9/

Приклад №2

Король розважального контенту серед футболістів (моя суб'єктивна точка зору) — Сергій Кривцов. Пост, який одночасно став і розважальним, і віральним (придатним до активного поширення користувачами). https://www.instagram.com/p/Cd0ZnjuIw9J/

Приклад №3

Тестовий запуск першого шоу від Сергія Кривцова. https://www.instagram.com/p/CKJ_WF-J6tP/

Ситуативний

Тут потрібна швидка реакція на актуальний інфопривід. Той, який підхоплюють люди незалежно від сфери діяльності.  Важливо потрапити у «перший вагон», тоді великий шанс, що вас побачить велика нова аудиторія.

Приклад №1

Тренд, який народився завдяки відео «What is Ukraine». Тільки ми з Андрієм розкрили його через футбольну тему. https://www.instagram.com/p/CMcAAbOhLIS/

Приклад №2

Календар 2020 ковідного року у світосприйнятті Сергія Кривцова.

https://www.instagram.com/p/CJdPyIxJ7xv/

Соціальний

Кажуть, що футбол — більше ніж гра. Отже, футболісти — більше ніж просто спортсмени. Соціальна відповідальність — це вибір кожного. Але наша команда впевнена, що зараз не можна бути пасивним у темі соціальної активності. Чому це треба показувати? Щоб з'явилося більше прикладів, які повторюватимуть. Розширюйте зону добра.

Приклад №1

Новорічна активність Анатолія Трубіна та фонду «Запорука». Анатолій виконав роль Святого Миколая та подарував діткам, що потребують турботи, гарні емоції та подарунки. 

https://www.instagram.com/p/CmqkEDKNrcc/

Приклад №2

Вдома у Трубіна живе дві кицьки, які він колись разом з його дівчиною підібрали на вулиці. Тому не дивно, що футболіст обрав для себе притулок, який постійно підтримує тварин.

https://www.instagram.com/p/CnWpMlwtTp3/

Приклад №3

Ролик від Андрія Пятова, присвячений проблемі неправильного миття рук. Активність створена разом з дитячою лікарнею Охматдит, де дотепер можна побачити плакати із зображенням Андрія, що закликає вчасно мити руки. 

https://www.instagram.com/p/CVCgNlqNCJ6/

Приклад №4

Благодійний обід фонду «Трибуна Героїв», в якому взяли участь Сергій Сидорчук, Георгій Бущан, Олександр Денисов, Влад Міцкевич та інші друзі фонду.
https://www.instagram.com/p/ClRHoldD0np/

Контент, що продає

Цей тип контенту має «продавати». У звичайному бізнесі це були б інструменти, які допомагають продати товар/послугу: кейси, відгуки, спеціальні пропозиції. У особистих брендів футболістів кейс — це результат матчу, відгук — це статистика або слова експерта та т.п.

Приклад №1

Професійність підходу до себе від Тараса Степаненко.

https://www.instagram.com/p/CLhCqbIDY4p/

Приклад №2

Велике бажання Трубіна скоріше відновитися від травми.

https://www.instagram.com/p/CTUrk1Xool-/

Приклад №3

Круглі та значущі цифри. Тут Сергій Сидорчук святкував 300-й матч за «Динамо»
https://www.instagram.com/p/CkWUWyusbNA/

Рекламний контент

Як кажуть класики: «Тут могла бути ваша реклама». Рекламуйте тільки те, що самі використовуєте. Також звертайте увагу на цінності та принципи бренду. Вони мають сходитись з вашими.

Приклад №1

Гіо + Соня Х 044 Garden

https://www.instagram.com/p/Cg4hVM-IoA1/

Приклад №2

Пятов Х AVTO RENT F.I.A. 

https://www.instagram.com/p/Ch6tD03pWXw/

Приклад №3

Сергій та Андрій Кривцови Х Видання Topps

https://www.instagram.com/p/COA9U5hJ6FP/

Якщо важко створювати контент, почніть із запозичення тем у когось. Адаптуйте їх під себе. Робіть це системно. Через деякий час побачите, наскільки легше стане створювати контент та знаходити свої власні ідеї. Аудиторія відповість вам лайками та підписками. А маркетологи брендів почнуть вас помічати.

Стаття підготовлена командою маркетолога Влада Вахільчука — Evolution Sport. Вони з 2020 року вчать, допомагають та створюють контент разом з українськими спортсменами та брендами.

Лента новостей