Руслан Ротань: «Наш поєдинок з Японією — напевно, третій у пріоритеті»

24.03.2024 20:33

Напередодні товариського поєдинку з командою Японії U-23 головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань провів пресконференцію, на якій відповів на запитання журналістів. Про це повідомляє сайт УАФ.

Фото УАФ

— Яке головне завдання стоїть перед збірною України в прийдешньому матчі?

— Перш за все ми хочемо від нашої країни подякувати народу Японії за те, що, незважаючи на велику відстань між нашими державами, він дуже близький до нас. Японія — одна з перших країн, яка стала разом із нами й надає Україні багато допомоги для боротьби з агресором.  

Щодо питання, та зараз ми розпочинаємо підготовку до Олімпійських ігор. І нам важливо підготуватися до них якомога якісніше. Тому гра зі збірною Японії дуже корисна. Наш суперник — дуже якісна команда. Ми переглядали її матчі. Хочу побажати вашій збірній потрапити на Олімпійські ігри. Ми вболіватимемо за вас, а можливо, і будемо разом в одній групі.

— Розкажіть, будь ласка, як вам вдалося створити таку сильну команду.

— Дякую вам за комплімент і хочу зазначити, що наша нація, і футболісти зокрема, — максималісти. Успіх нашої олімпійської збірної для нас дуже важливий крок уперед. Ми вперше потрапили на Олімпійські ігри, й у нас ще немає досвіду виступів там. Для нашої країни це дуже важливо, але ще важливіше підготуватися до Ігор і добре себе показати. У нас дійсно сильна збірна. Єдина проблема на сьогодні, яку я бачу, це те, що не всі українські клуби готові відпускати гравців. Такого не повинно бути, адже це престиж нашої країни — особливо в такий час. Ми ж будемо намагатися покращити нашу гру, адже є ще куди розвиватися. 

Фото УАФ

— Яка у вас кадрова ситуація?

— Ситуація в нас така, що наразі наша перша збірна виступає у кваліфікації Євро-2024, й у ній є гравці олімпійської збірної, яких ми б хотіли бачити на Іграх. До того ж молодіжна збірна зараз гратиме важливий матч відбору європейської першості проти Азербайджану. Тож поєдинок з Японією — напевно, третій у пріоритеті, адже це товариський матч. Попри це, для нас він дуже важливий. У нас є хлопці, які не задіяні в тих офіційних матчах і вперше потрапили в олімпійську команду. Тому можливість поїхати на Олімпійські ігри — це для них великий шанс, і вони на цьому сконцентровані.   

— Як вам працюється з новим президентом УАФ Андрієм Шевченком?

— У нас усе складається добре. Найголовніше, що в нас є комунікація й порозуміння. Пан Андрій добре ставиться до олімпійської збірної й розуміє, що Ігри — це дуже важливі змагання. Ми хочемо подякувати за організацію підготовки команди в Угорщині, де ми мали можливість тренуватися в гарних умовах. Для нас це дуже важливо, адже ця команда тільки зібралася, і для нас ці дні були як ковток свіжого повітря. У нас є діалог з Андрієм Шевченком і є допомога в усіх необхідних нам моментах. Ми вдячні за це Українській асоціації футболу та пану Андрію особисто. 

Нагадаємо, що товариський матч олімпійської збірної України проти команди Японії U-23 відбудеться 25 березня на Kitakyushu Stadium і розпочнеться о 19:15 за місцевим часом (12:15 за київським).

Лента новостей