Матч Шахтар – Полісся викликав чимало дискусій: Ріццолі пояснив ключові суддівські рішення

Аватар Віктор Слюсаренко Віктор Слюсаренко
132
Шахтар – Полісся. Фото: ФК Полісся
Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснив тлумачення окремих ігрових епізодів матчу другого туру Української Премʼєр-Ліги-2024/2025 Шахтар – Полісся (0:1).

Консультант з арбітражу Нікола Ріццолі, який входить до Комітету арбітрів Української асоціації футболу прокоментував суперечливі епізоди поєдинку.

Епізод зіткнення голкіпера Шахтаря Дмитра Різника та хавбека Полісся Таллеса на 13-й хвилині:

«Голкіпер Шахтаря бореться за м'яч за межами штрафного майданчика. Коли він розуміє, що виносить його за межі штрафного майданчика, він спочатку грає правою ногою, а потім затискає його між тулубом і руками, блокуючи м'яч і не даючи супернику заволодіти ним.

З цієї причини, відсутність володіння м'ячем у суперника, потрібно було призначити штрафний удар на користь команди його опонента та винести жовту картку порушнику за зупинку перспективної атаки. З причин, описаних вище відеоасистенту арбітра не слід було рекомендувати перегляд на полі».

Епізод зіткнення голкіпера Полісся Євгена Волинця та вінгера Шахтаря Мар'яна Шведа на 90+6-й хвилині:

«При великому скупченні всі гравці збираються боротися за м'яч, який знаходиться в повітрі. У цей момент воротар хоч і на швидкості, але стрибає догори і успішно відбиває м'яч. Такий одночасний контакт з опонентом не підлягає покаранню і є наслідком нормальної футбольної дії.

Арбітр вчинив правильно, дозволивши продовжити гру. Правильно, з вищезгаданої причини, відеоасистент арбітра здійснив мовчазну перевірку».

• Головним арбітром зустрічі Шахтар – Полісся був Олександр Шандор, арбітром VAR – Дмитро Панчишин.
  • У наступному турі чемпіонату України, 17 серпня, Полісся прийме Інгулець (початок гри – о 15:30), а наступного дня Шахтар зіграє з Лівим берегом (початок гри – о 18:00).