Ігор Йовічевич спрогнозував, коли Шахтар буде в оптимальних кондиціях

Аватар Володимир Сержан Володимир Сержан
852
0 голосів
Ігор Йовічевич спрогнозував, коли Шахтар буде в оптимальних кондиціях
йовичевич-шахтер-4

Головний тренер донецького Шахтаря Ігор Йовічевич підбив підсумки першого літнього збору

Нещодавно гірники завершили перший етап літньої підготовки, який 14-30 липня проходив у Роттердамі. Шахтар за цей час відіграв спаринги з нідерландськими Фортуною (3:3), Аяксом (1:3) та Утрехтом (2:2).

Наставник помаранчево-чорних Ігор Йовічевич прокоментував роботу своїх підопічних під час першого збору. Його слова приводить офіційний сайт клубу.

Містере, що можете сказати про третій спаринг?

Важкий матч. Знали, що граємо проти команди, яка сповідує вертикальний футбол, багато особисто пресингує. Коли дієш сам на сам, то це складніше — ти маєш краще відкриватися, бути розумнішим у розіграші, про що ми попередили хлопців у першому таймі. Пресинг справді був дуже непоганий з їхнього боку, але ми не надто добре увійшли в гру, 15-20 хвилин геть не знаходили ритму, темпу, структури й простору, щоб контролювати гру. У ході матчу та через пару вдалих комбінацій додали у впевненості. Видно було, що можемо краще. І це підтвердилося, коли забили після такого розіграшу: пройшли від своїх воріт до воріт суперника, не дозволивши йому торкнутися м’яча. Це і структура, і талант, і концентрація, яка дозволяє нам думати, що ми можемо проти будь-яких команд так грати, адже Утрехт — це справді гарний суперник у пресингу, в побудові 5—3—2, в агресії.

Та мене тішить, що наша команда показала моментами гарну гру, особливо в першому таймі. Якщо раз показав це, то не знижуй вимог до себе. Команда має бути мотивованою. Не можна думати, що ти граєш в «основі», — слід мати страх конкуренції, адже без страху немає куражу. Хочу, щоб кожен відчував кураж. Навіть коли стане важко, як у першому таймі, — саме тоді ти маєш показати, що справді гарний. А на початку нам було важко, поки боролися із собою, поки не знайшли ритму наприкінці першого тайму, вхопили темп. Друга половина показала, що команда додала та зіграла справді гарний тайм.

Якщо проти Аякса перший тайм був гарний, то тут команда, яка грала другий тайм, виглядала гідно, демонструвала комбінаційний та агресивний футбол. Могли ще й виграти, щоби на чудовій ноті закінчити. Тож вітаю хлопців із цим першим збором. Маємо простір для прогресу, тому що перепади, як бачите, є. І це за 16 днів роботи нормальне явище, що десь показуєш пік гарної гри, а потім пропадаєш. Вони покращують навички, вловлюють вимоги тренера, і це не так просто — зробити все протягом 16-ти днів. Особисто я переконаний: якщо ти можеш показати гарну гру в одному таймі, то можеш добре грати у футбол.

— Чи вдоволені тим, як команда виконала роботу над помилками після зустрічі з Аяксом?

Так, це два геть різні матчі. Аякс пресингував так само високо, як і Утрехт, але не було персонального пресингу. Вони нас атакували через фланги Бергвейна та Антоні, що залишало певний простір нашим латералям. Ми їх добре вивчили й набагато легше було з Аяксом, аніж зараз. Адже сам на сам у пресингу грати дуже важко, бо ти маєш перекинути лінію, віддати пас у третю зону на нападника чи вінгера, щоб зачепитися за цей м’яч, та ми цього в першому таймі не могли зробити. У другому таймі Кулаков більше притримував м’яч, давав час нашим «вісімкам» — Тотовицькому, Очеретьку, Криськіву — добігти й розвинути атаку. Це і є антивірус проти персонального пресингу. Коли тиск зменшили, ми побачили більше нашого контролю, комбінацій. Маємо вчитися. Кожен матч дає нам інформацію, і, звісно, робитимемо висновки, щоб рухатися далі.

Після гри з Аяксом ви шкодували, що мало ігрового часу отримав Криськів. З Утрехтом він вийшов на другий тайм і одразу забив. Як оціните його дії?

Так, справді, шкода, коли футболіст не може мати більше часу й показати себе. Але він добре діяв разом із командою, досить переконливо зіграли, і можу сказати, що другий тайм мені сподобався більше, ніж перший. Я поговорив із командою, і хлопці мене зрозуміли, що впівсили не можна грати у футбол, і не слід думати, що ти впевнено виступаєш у першому складі. Але той запас, який вони показали з Аяксом, дозволяє думати, що, помножуючи талант на мотивацію, ми будемо конкурентоспроможними, і час покаже, що ми на правильному шляху. Побачили гарний футбол у деяких моментах. Отже, якщо можна грати так, то я не вибачатиму нікого.

— Перший збір завершився. Які проміжні висновки можна зробити?

Добре, що ніхто не травмувався. Це дуже важливо. Хоча проблеми були на початку збору, відчувався дисбаланс: футболісти, які виступали за збірну, мали тонус, а були хлопці з Маріуполя, які не грали у футбол багато місяців, пару футболістів зовсім не тренувалися, бо допомагали територіальній обороні. Ці збори — атипові. Це не ті збори, які я планував як тренер. Ви знаєте, що я пізно приїхав, що збори вже було заплановано на 14 липня. На мою думку, їх слід було починати як мінімум на сім днів раніше. Плюс ми даємо додаткову індивідуальну роботу для кожного гравця на 10 днів, щоб вони були готові. 17 днів нам не вистачить, щоби бути в оптимальних кондиціях. Є дисбаланс, і мій метод тренувального процесу не може бути виражений повною мірою. Сказав хлопцям, що можна робити по два тренування щодня, але це збільшує ризик травм, тож краще трохи запізнюватимемося. Можемо вхопити ігровий ритм після другого-третього туру, але не можу гарантувати, що вийдемо на пік форми до першого туру, адже бракує 17 днів, які випали через обставини. Це не так просто для тренера, не так просто для гравців, тому що мій тренерський метод є досить виснажливим для хлопців, але поступово входимо в роботу, підтягуємо форму, пропри всі фактори.

Шахтар найближчим часом завітає до Словенії та в гості до Вовків