Ігор Йовічевич: «Останній поєдинок перед паузою завжди важко грати»

20.03.2023 14:02
Категории: Новини

Головний тренер донецького Шахтаря Ігор Йовічевич прокоментував перемогу своєї команди над львівським Рухом (2:0). Його слова приводить офіційний сайт клубу.

Фото shakhtar.com

— Вітаємо з перемогою! Який психологічний стан команди після розгрому в матчі з Феєнордом та чи задоволені ви грою своїх підопічних?

— Перш за все, сьогодні перемога була дуже важливою з погляду турнірної таблиці, з точки зору останнього поєдинку перед паузою, де завжди важко грати. Такі матчі я називаю «на валізах», де декілька або багато людей думають про збірну, багато хто з нас не бачив сім’ї. Дуже важко грати такі матчі, особливо в останній період, коли через їхню насиченість ми просто виснажені фізично та ментально. Сьогодні це було дуже помітно, особливо в другому таймі. Дійсно, хлопці вже не мали сил навіть бігати, але на характері витримали. Ми здобули величезну перемогу і важливі три очки. Звичайно, такі поразки-провали, скажімо так, як у матчі з Феєнордом, допомагають у майбутніх перемогах. Ми зробили висновки, зіграли з дійсно хорошою командою, але, думаю, такі ситуації працюють на тебе і готують до перемог. Як на мене, провал — це не є протилежність успіху, провал — це частина успіху. Ти мусиш провалитися, щоб бути успішним. Сприймаємо цю ситуацію, де опонент був кращим, але результат є високим насправді. Ми так далеко зайшли, що потрапили до небезпечної зони з хорошими опонентами. Ми були проти команди, яка наразі є однією з найкращих на домашньому стадіоні в Європі. Тут ми поставили крапку, але восьмимісячна подорож була хорошою. У нас лишаються ще два місяці і 13 матчів-фіналів, щоб дійти до поставленої цілі. Ще раз вітаю хлопців із перемогою, зараз ідемо на заслужений відпочинок, а збірники заслуговують грати за збірні.

— Як прокоментуєте гру новачка Гочолеішвілі?

— Сьогодні з новачків грав не лише Гочолеішвілі, а ще й Келсі. Звісно, ми хотіли дати відчуття офіційної гри від самого початку, темпу та ритму УПЛ, щоб вони познайомилися з гравцями і притерлися до наших футболістів, щоб у майбутньому були більш зіграними. Очі в обох були великі, і мандраж теж був присутнім як в одного, так і в іншого, але це нормальне явище. У другому таймі обом захотіли дати паузу, адже вони грали серцем. Думаю, в майбутньому ці гравці мають принести користь, бо ми говоримо про характерних гравців. Габаритний Кевін, перший м’яч — це його м’яч, коли забив Коля Матвієнко. Кевін — хороший, габаритний форвард, який бере гру на себе. Йому лише 18 років, тому він має велике майбутнє. Таких характеристик на ринку загалом мало: високий, швидкий, потужний, шульга. А Георгій Гочолеішвілі — характерний латераль, який має фізичні здібності. Повторюсь: є хороша конкуренція з Коноплею, тому буде цікаво. Дуже важливо, щоб усі були готові, саме тому ми дали відчути їм УПЛ.

— Який стан Мар’яна Шведа, адже він виходив у Лізі Європи, а тепер його не було навіть у заявці?

— Деколи замість мене тут має сидіти лікар і пояснювати ситуацію Шведа, щоб усім було зрозуміло, бо я говорю, що все добре, а наступного дня ситуація змінюється, і я виглядаю некомпетентним. Йому постійно щось заважає тренуватися, і я точно не знаю, в чому справа. Наче немає нічого конкретного, але він щось відчуває. Поки ми не можемо зрозуміти ситуацію. На жаль, він зараз не може принести користь команді, а користь від нього є вагомою. Я пам’ятаю, коли в першій частині чемпіонату Зубков отримав травму, і ми місяць-півтора грали без нього, і також не було Шведа. У грі з Кривбасом він вийшов на поле на 10 хвилин, зумів забити, віддати передачу. Ми говоримо про хорошого футболіста, якого немає. Мене це турбує. Коли маєш такого гравця і не можеш ним скористатися, то зменшуються здібності й потенціал команди.

Захисник Шахтаря пролив світло на таємничу історію у збірній України

Лента новостей

Українські інтернет казино