День в історії Важливий крок на шляху до Євро-2020

22.03.2023 14:02

Чотири роки тому синьо-жовті стартували у відбірному турнірі Євро-2020 із виїзною нічиєю з чинними чемпіонами Європи, португальцями

Михайло Фоменко. Фото УАФ

22 березня

Епічний реванш за 2000 рік

2013 рік — збірна України під керівництвом Михайла Фоменка зробила важливий крок на шляху до плей-оф чемпіонату світу. У Варшаві у принциповому сусідському протистоянні було безапеляційно повалено Польщу. Епічний реванш за пам'ятну поразку 2000 року наша збірна брала без натуралізованих гравців. Вже в дебюті класну комбінацію завершив динамівець Ярмоленко. Слідом подвоїв нашу перевагу Гусєв. Гол Піщека не похитнув позицій українців. Перед перервою Зозуля використав асист Ярмоленко та приніс гостям найважливішу перемогу. 3:1.

Тріумф на бурхливому варшавському стадіоні назавжди запам'ятався як, мабуть, найвдаліший матч України за Фоменка.

Фото УАФ

Нульова нічия з фаворитом групи

2019 рік — збірна України починала відбір на чемпіонат Європи виїзним матчем проти головного фаворита групи. Українці не дозволили господарям звичний стартовий тиск. Перші хвилини минули без моментів. У середині тайму португальці таки притиснули. Небезпечно з підбору пробивав Пепе, а Карвалью навіть відправив м'яч до наших воріт, але лінійний справедливо зафіксував офсайд.

Невдовзі довелося рятувати Пятову. Спочатку голкіпер впорався з неприємним ударом Роналду з меж штрафного майданчика, а невдовзі кіпер врятував збірну від гола після чергової спроби Кріштіану, тепер вже з лівої ноги. По ходу тайму піренейці ще кілька разів підбиралися до наших воріт, але захист синьо-жовтих тримався молодцем.

Вистояли і навіть могли перемогти

У другій половині зустрічі домінування португальців лише побільшало. Це вилилося у величезну кількість кутових та перевагу у володінні м'ячем. У складі нашої збірної на заміну вийшли динамівці Циганков та Буяльський, також дебютував Мораєс. Саме Жуніор міг вирвати для України три очки. Але його добивання після удару Коноплянки встиг накрити захисник. У результаті українці відстояли нульову нічию на Ештадіу та Луш, що цілком можна назвати позитивним початком відбірного циклу.