День в історії. Прем'єра оновленого Олімпійського

11.11.2022 10:03

11 років тому збірна України провела один із найкращих товариських матчів у своїй історії

11 листопада

1995 рік — збірна України завершувала виступи в першому офіційному турнірі в своїй історії — відборі до Євро-1996 проти італійців. Напередодні початку відбірної кампанії Україну багато європейських фахівців відносили до потенційних відкриттів. Вони бачили, скільки вихованців українського футболу грало у радянських збірних і які гучні імена мали б опинитися у розпорядженні новоствореної збірної молодої країни.

Феррара ледь не вкрав гол Полуніна

Проте власна фінансова неспроможність та клептоманія іншої збірної призвели до того, що в оптимальному вигляді українська національна команда у перші роки свого існування так і не постала. Тож під кінець відбору не могла всерйоз на щось претендувати. Хоча грюкнути дверима збиралася. І на початку матчу з Італією передачу Орбу використав Полунін, а м'яч із рикошетом від Феррари опинився у воротах Перуцці.

До речі, в італійських джерелах і зараз можна побачити прізвище захисника Юве як автора автогола. Потужну італійську збірну, розлюту програним хорватам першістю, це тільки завело. Незабаром туринець Раванеллі замкнув передачу Бенарріво, а потім забив ще один м'яч одразу після перерви. Точку в матчі поставив міланець Мальдіні (1:3). Фінішувавши четвертою збірна України почала готуватися до нового відбору — до чемпіонату світу 1998 року. Він розпочався для наших вдалим і в результаті показав справжній потенціал вітчизняного футболу.

Шість голів та неповторний сценарій

2011 рік — збірна України провела один із найкращих товариських матчів у своїй історії. Першим поєдинком на рівні збірних для реконструйованого головного стадіону країни став міжнародний спаринг із Німеччиною — однією з найвидатніших збірних в історії футболу, яка рідко залишається без медалей на великих турнірах. Майже 70 тисяч глядачів побачили шість голів та неповторний сценарій.

Вже в дебюті спрацювала зв'язка Мілевський — Шевченко, але м'яч пройшов повз ворота. Пробивав здалеку Ярмоленко. У німців найнебезпечнішим був прорив Гетце, проте наш воротар Рибка встиг на перехоплення. Відкрити рахунок вдалося під кінець першої півгодини. Багатоходівку за участю Шевченка, Мілевського та Ракицького завершив Ярмоленко. Потім Мілевський чудовим пасом запустив у прорив Коноплянку. Євген видав прохід через півполя і, обігравши воротаря, подвоїв цифри на табло. Нашу спритність зменшив Кроос, який підхопив м'яч і ударом з метрів 22-х потрапив точно в дев'ятку.

Однак треба визнати, що Україна була хороша. Хоча Олег Блохін замінив ще до перерви Безуса, який грав незвично глибоко в центрі півзахисту. Змінивший Романа Назаренко після пасу Шеви чудовим дальнім ударом забив гол-красень!

Нічия навряд чи когось засмутила

Треба віддати належне гравцям бундестім: навіть у товариському матчі вони намагалися відіграти два голи. І змогли це зробити! Спочатку після кутового від Езіла Хуммельс скинув м'яч на Рольфеса, і той скоротив відставання до мінімуму. А потім Мюллер змістився з лівого флангу і сильним ударом з кута штрафного майданчика зрівняв рахунок — 3:3. Мали моменти і наші. Цилер врятував після удару Шевченка, креативили Коноплянка, Назаренко та Ярмоленко. Девіч наприкінці взагалі бив з лінії воротарського майданчика, але й тут голкіпер врятував гостей. Але бойова нічия навряд чи когось особливо засмутила. У прем'єрному матчі збірних оновлений НСК Олімпійський освятили яскравою грою, шістьма голами та яскравою футбольною виставою.

Ярмоленко заробив пенальті та сам його не реалізував

2020 рік — збірна України напередодні поєдинку з Німеччиною в Лізі націй провела в Хожуві товариський матч з Польщею.

На восьмій хвилині щільний удар вдався Зінченко, а вже на 11-й хвилині супер-шанс відкрити рахунок втратив Ярмоленко. Сам заробив пенальті, і сам його не реалізував, влучивши у штангу. Натомість поляки свій шанс використали. Щоправда, дуже допоміг їм у цьому Андрій Лунін, невиправдано вибігши за межі штрафного майданчика. У результаті Зелінскі скористався цією помилкою і віддав м'яч на Пентека, який відправив м'яч у сітку.

У перерві Андрій Шевченко освіжив передню лінію, випустивши Циганкова, Мораєса та Марлоса. Спроба відігратися завершилася невдало: на 63-й хвилині збірна Польщі закріпила перевагу — 2:0.