День в історії. Поклали на лопатки чемпіонів Європи

14.10.2022 16:02

У 2019 році збірна України, обігравши Португалію у Києві, виборола путівку до фінального турніру Євро-2020

Фото УАФ

14 жовтня

1998 рік — збірна України провела один з численних в ті роки матчів проти Вірменії. Після двох матчів старту відбору до Євро-2000 наша збірна лідирувала із шістьма очками. Вони були зароблені за перемоги над Росією та Андоррою. А ось вірмени ділили друге місце із чемпіонами світу — французами. Важко було придумати найкращу мотивацію для суперника, який рік тому відібрав у нашої збірної у Києві найважливіші очки. Тож на Вірменію українці налаштовувалися дуже серйозно. Доказ цього — перемога молодіжної збірної з рахунком 8:0 у зустрічі, що традиційно передувала в ті роки матчі національних команд.

Однак у головному матчі старших збірних героєм опинився воротар Зеніту та збірної Вірменії Березовський. Він відбив відразу кілька ударів і протримався півгодини. Поки Лужний з лівого краю не навісив у штрафний майданчик, а Сергій Скаченко у стрибку головою не переправив м'яч у ворота. Досить довго натхненна гра голкіпера вірмен утримувала в матчі деяку інтригу. Поки що знову не спрацював на повну цього разу лівий фланг. Дмитрулін підключив до атаки Кривенцова, який ледь вийшов на заміну. Навіс представника Шахтаря не зумів перервати Овсепян, а Андрій Гусін розважливо скористався таким подарунком, ударом з лівої пробивши повз Березовського у ворота — 2:0.

Фото УАФ

Тотальний розгром Андорри

2009 рік — збірна України здобула найбільшу на той момент виїзну перемогу у своїй історії. (Потім цей результат було перекрито у матчах із Сан-Марино.) Після неймовірної перемоги над Англією наші закріпили її тотальним розгромом Андорри. Хоча спочатку було не так просто. Відкрив рахунок Шевченко, якому асистував Гусєв. І лише у другому таймі сам Олег подвоїв рахунок. Далі нашій збірній допоміг Ліма, після чого Ракицький забив свій дебютний м'яч за національну команду. А наприкінці Селезньов і зовсім молодий Ярмоленко довели справу до історичного розгрому. У матчі відзначаємо також асистентські дублі Кобіна та Алієва, а також четвертий поспіль сухий матч Пятова.

Далі на нашу збірну чекали стикові матчі з Грецією. Надії наші були великі…

Одна з найважливіших перемог в історії команди №1

2019 рік — збірна України в Києві на НСК Олімпійський обіграла чинного чемпіона Європи, переможця Ліги націй-2019, чудову португальську команду на чолі з Кріштіану Роналду. На початку зустрічі стався напівмомент у Яремчука і неточний удар Перейри після передачі Роналду. А на шостій хвилині українці шокували гостей, відкривши рахунок. Марлос виконав кутовий, після якого Патрісіу дивом відбив удар Кривцова, але на добивання вже настиг Яремчук. 1:0.

Українці не стали закриватися, грали компактно та надійно, що дуже не подобалося приїжджим зіркам. Португальці намагалися загострювати після стандартів і з флангів, особливо правого, але крім удару Геррейро вище всерйоз не загрожували воротам Пятова. Натомість у своїх оборонних редутів підопічні Сантуша схибили на 27-й хвилині, коли Миколенко ювелірною передачею найшов Ярмоленко в чужій воротарській. Андрій без проблем забив гол, який став для нього першим за збірну з вересня минулого року. 2:0. У другому таймі Роналду один м'яч із пенальті відіграв, але не більше... Цією пермогою Україна гарантувала собі перше місце у відбірній групі Євро-2020.