День в історії. Перемогою над Іспанією перервали чорну смугу

13.10.2022 14:01

У 2020 році збірна України завершила серію з трьох поразок перемогою над Фурією Рохою

Фото УАФ

13 жовтня

Львів набував слави фартового міста для збірної...

2004 рік — цього дня збірна України здобула дуже важливу перемогу над Грузією в рамках відбору до німецького чемпіонату світу. До цього туру у нашій групі було двовладдя. Але Данія та Туреччина розділили очки, а Україна цим скористалася.

У Львові, який набував слави фартового міста для збірної, рахунок було відкрито вже у дебюті. Після кутового Воронін знайшов Бєліка і той відправив м'яч у ворота. Асатіані та Арвеладзе вибігали на Шовковського, Джамараулі виконував небезпечний штрафний. Щоб і надалі не нервувати та провіряти майстерність свого воротаря, Україна закріпила перевагу. Несмачний та Гусєв розігнали атаку, а Андрій Шевченко не залишив шансів голкіперу. Лідерство у групі Україна більше не віддавала...

Потужний тиск шотландців позбавив надій уже в дебюті

2007 рік — збірна України пережила гірку поразку в Шотландії. Якісь шанси напередодні 10-го туру відбірного турніру Євро-2008 у наших ще були. Хоча відставання від французів (6 очок), італійців (7 очок) та шотландців (8 очок) говорило, що з четвертого місця піднятися буде малореалістично.

Потужний тиск шотландців позбавив нас останніх надій уже в дебюті. Спочатку Міллер, потім МакКаллок забили після подач зі штрафного. Гол Андрія Шевченка вніс у матч якусь інтригу, проте герой поєдинку та один із головних героїв відбору Джеймі МакФадден забив третій м'яч своєї команди (і п'ятий для себе у кваліфікації).

Так що ігри, що залишилися з Фарерами, Литвою і Францією, залишалися практично формальністю. Команді Олега Блохіна важко було вижити у групі із двома недавніми фіналістами чемпіонату світу. Але здивувало, що нам нав'язала боротьбу Шотландія, яка на той час майже десятиліття не була на великих турнірах.

Циганкову знадобилося 11 хвилин...

2020 рік — синьо-жовті зуміли перервати свою триматчеву серію з поразок, вигравши у збірної Іспанії в матчі Ліги націй. Героєм поєдинку став півзахисник Динамо Віктор Циганков, який вийшов на заміну на 65-й хвилині, а 76-й забив класний м'яч у ворота Давіда Де Хеа. 1:0.