День в історії. Останній дубль Шеви за збірну

11.06.2023 13:04

Цього дня у різні роки збірна України провела чотири поєдинки у рамках офіційних турнірів

Фото УАФ

11 червня

Пам'ятний постріл Калитвинцева

1995 рік — 18 років тому синьо-жовті здобули перемогу над зірковою збірною Хорватії з Ярні, Шукером, Бобаном і Бокшичем у складі. Україна проводила свій дебютний відбірний цикл великого турніру, а саме Євро-1996. Поєдинок із хорватами у Києві був уже сьомим для команди №1, і шансів на вихід у фінальну частину вже не залишалося. Проте команда під керівництвом Анатолія Конькова зуміла взяти реванш за поразку в Загребі у цьому ж розіграші (0:4). На 13-й хвилині блискучий дальній удар вдався Юрію Калитвинцеву. Ось як описував епізод сам автор гола в коментарі, опублікованому в газеті КОМАНДА: «Просуваючись до штрафного майданчика хорватів, у якийсь момент вирішив: якщо не зустрінуть, спробую перевірити воротаря. Хорватський захисник чомусь наполегливо не йшов на мене, задкував. Я прокинув м'яч ще трохи і, не доходячи до лінії штрафного майданчика, соковито пробив з лівою». Рахунок 1:0 зберігся до фінального свистка.

Один із найпам'ятніших матчів збірної України

2012 рік — команда №1 провела у цей день свій дебютний поєдинок у рамках фінальних турнірів чемпіонатів Європи. У Києві на НСК Олімпійський у стартовому матчі домашнього Євро-2012 синьо-жовті обіграли Швецію. У складі Тре Крунур головна небезпека походила від Златана Ібрагімовича. Головний бомбардир шведів і відкрив рахунок на початку другого тайму. Україна відповіла дуплетом Андрія Шевченко. Спочатку Шева відгукнувся на передачу Ярмоленка з правого флангу, а незабаром забив ще раз після подачі кутового. Поразка фактично означала для скандинавів припинення боротьби за вихід у плей-офф у групі з Англією та Францією. Україна ж зберігала шанси...

2017 рік — цього дня шість років тому команда №1 у Тампере проводила поєдинок кваліфікації ЧС-2018 з Фінляндією. Після ляпаса від Мальти кількома днями раніше збірна України просто не мала права не виграти у фінів. Перший тайм вийшов академічним. Гості вміло тримали м'яч, контролювали ситуацію, але швидкості не вмикали і моментів практично не створили. Другий тайм збірна України розпочала помітно агресивніше і на 51-й хвилині відкрила рахунок після розіграшу досить ефектної комбінації. Ярмоленко елегантною передачею знайшов Малиновського, який увірвався до штрафного майданчика. Руслан, підробивши м'яч, пробив, але просто в Градецькі. Благо, найшвидшим на п'ятачку перед воротами виявився Коноплянка. 0:1.

Гості почали грати за рахунком, заспокоїлися, і покарання не змусило довго чекати. На 72-й хвилині м'яч після зрізання головою Ракицького влучив у перекладину, а Пох'янпало вміло зіграв на добиванні. Ордець не встиг за нападником Байєра. 1:1. На щастя, нашій команді вдалося швидко забити другий м'яч. Після флангової передачі Ракицького Бесєдін, що вийшов на заміну, зумів скластися у воротарській фінів і зряче пробити головою в дальній кут. 1:2!

Фото УАФ

2022 рік — в рамках Ліги націй збірна України зустрічалася з Вірменією. При великій перевазі синьо-жовтих в першому таймі суперник встояв, але після перерви підопічні Олександра Петракова дотиснули опонента. Влучними пострілами відзначились Малиновський, Караваєв та Миколенко. Ця перемога дозволила українцям вийти на перше місце в своїй групі. А для Андрія Пятова це був останній 102 матч в футболці головної команди країни.