День в історії. Найбільша перемога збірної

06.09.2022 14:03

З різницею у два роки 6 вересня в історії збірної України відбулися дві знаменні події

6 вересня

Одразу вісім матчів зіграла цього дня Команда №1 — і серед них були історичні події. Найбільша перемога та одна з найнеприємніших поразок, а також багато іншого записав шостий день вересня в історію нашої національної збірної.

Реванш із литовцями

1995 рік — вже згуртованіша, ніж на старті своєї історії, збірна України під керівництвом Анатолія Конькова обіграла литовців, яким поступилася на старті відбору. Відкрив рахунок уже у дебюті Даріус Мацюлявічус із каунаського Інкарасу. Говорять, саме тоді він потрапив на радари чемпіонам Росії, Аланії. Тож згодом пограв у зарубіжних чемпіонатах (також в Ізраїлі). Дублем відповів на це представник Чорноморця Тімерлан Гусейнов.

То був перший випадок, коли гравець української збірної оформив дубль в офіційних матчах. Наприкінці Андрій Гусін забив свій другий гол у третьому матчі за національну команду. Після цього Україна зрівнялася з Литвою у відборі до Євро-1996 та поділяла з нею 3—4 місця, маючи 13 очок після 8 матчів. Лідирувала з 19 очками Хорватія. Італія йшла другою з триочковим відставанням та матчем у запасі.

Перший офіційний матч збірної у Донецьку

2003 рік — Донецьк вперше прийняв офіційний матч національної збірної України. У відбірному поєдинку Євро-2004 підопічні Леоніда Буряка не змогли взяти штурмом ворота Північної Ірландії — 0:0. До того в товариському матчі на стадіоні Шахтар наші поступилися румунам — 0:2.

2006 рік — захоплюючий матч Україна — Грузія відкрив наш шлях у кваліфікації Євро-2008. Свіжоспечені чвертьфіналісти німецького мундіалю обіграли збірну дружньої країни з рахунком 3:2. Шевченко, Ротань та Русол забили гостям ударами головою. Другий випадок після матчу з Андоррою (4:0) коли всі голи прийшли з другого поверху. У відповідь забивали імениті Арвеладзе та Деметрадзе.

Найпізніша перемога збірної

2008 рік — у  Львові на стадіоні Україна наша національна збірна обіграла Білорусь. На 90+3-й хвилині забив із пенальті Шевченко, і це була найпізніша на той момент перемога нашої збірної.

Повторення антирекорду

2011 рік — в очікуванні домашнього Євро-2012 Україна провела у Празі на стадіоні Дженералі Арена товариський матч із чехами. Він завершився однією з найгірших поразок у нашій історії. Чотири  м'ячі забивали Кадлець (дубль), Резек і Коларж. З рахунком 0:4 Україна також програвала хорватам 1995 року та іспанцям 2006-го. А 2020-го було встановлено новий антирекорд — 1:7 від Франції в Сен-Дені.

Екзекуція «карлика»

2013 рік — Львів-Арена стала свідком найбільшої перемоги в історії збірної України. Співавтором рекорду стала національна команда Сан-Маріно. Забивали Девіч, Селезньов, Едмар, Хачеріді (двічі), Коноплянка, Безус, Федецький та Ракицький. 9:0

Переможний старт у Лізі націй

Фото Євгена Кравса

2018 рік — Синьо-жовті відкрили нову сторінку історії, стартувавши в новоствореній Лізі націй. До речі, сам матч розпочався майже із 15-хвилинним запізненням. Згасло світло. І ця затримка, певне, пішла на користь господарям, які вже на четвертій хвилині відкрили рахунок. Комбінація синьо-жовтих на 45-й хвилині нагадала про те, за що ми любимо футбол. Марлос на розі штрафного майданчика накрутив майже півкоманди чехів і віддав поперечну передачу в центр на Ярмоленка. А той пропустив м'яч далі на Коноплянку. Півзахисник Шальке на носовій хустці ефектно розібрався з Кадержабеком і пробив у ближній кут. 1:1.

Розв'язка у компенсований час

У ході гри володіння м'ячем збірної України доходило до 70% проти 30 у господарів. По ударах синьо-жовті перевершували суперника більш як удвічі, але м'яч у ворота ніяк не йшов. Навіть у Малиновського, який під завісу поєдинку пробивав зі штрафного. Не кажучи вже про шанс Селезньова. І все ж щастя було на нашому боці. На 90+3-й хвилині після передачі Циганкова помилився голкіпер, м'яч влучив у обличчя Боржила та відлетів до Зінченка. 1:2.

2020 рік — у другому турі групового етапу Ліги націй у дивізіоні А національна збірна України на виїзді не встояла перед командою Іспанії. Синьо-жовті розпочали турнір домашньою перемогою над Швейцарією. Вже через три дні підопічні Андрія Шевченка мали провести черговий матч Ліги націй. Українська делегація вирушила до Мадриду, де протистояла іспанській команді на стадіоні Альфредо ді Стефано.

Фото УАФ

Перші хвилини зустрічі обернулися для українців катастрофою — Кривцов збив Фаті у своєму штрафному майданчику, а Рамос реалізував призначений пенальті. На 26-й хвилині чудовий шанс був у Фаті, який пробивав через себе з кількох метрів і влучив м'ячем у Матвієнка. Але незабаром господарі все ж таки збільшили перевагу, коли після стандарту Рамос у своєму стилі переважив Кривцова та «баскетбольним» ударом закинув м'яч у дальній кут. Через кілька іспанських атак відзначився і Фаті — 17-річний гравець Барселони обігрався з Регілоном і здорово пробив у дальній кут з відскоком від штанги. Для Ансу це був дебютний м'яч за національну команду.

У другій половині зустрічі ситуація мало чим змінилася, хіба що іспанці почали грати за результатом. За всю 45-хвилинку синьо-жовті лише одного разу пробили по воротах, причому лише у компенсований час. Не допомогли й заміни Шевченка, який випустив Циганкова, Сидорчука та Коваленка. Тим часом іспанці продовжували плести мережива атак біля наших воріт. Декілька разів врятував Пятов, забив Морено, але арбітр скасував гол нападаючого через офсайд. І все ж таки під кінець основного часу іспанці знову засмутили нашу команду. Ферран Торрес, який вийшов на заміну, скористався «скидкою» Кривцова після флангової передачі і розстріляв ворота.