День в історії. Грюкнули дверима в матчі з віце-чемпіонами світу

21.11.2022 14:08

Уже не маючи жодних шансів на успіх у відборі Євро-2008, збірна України зіграла внічию із французами

21 листопада

Нічия із Францією обнадіяла напередодні відбору до ЧС-2010

2007 рік — збірна України провела свій найпізніший матч в історії. Завершуючи на мінорній ноті відбірний турнір Євро-2008 і вже не маючи жодних шансів на успіх, наша національна команда спробувала голосно грюкнути дверима в матчі з чинними віце-чемпіонами світу — французами. І змогла! Уже в дебюті господарі обрушили на ворота іменитих суперників свої атаки. І ось після атаки через правий фланг Гусєв відкинув м'яч на Вороніна, який набігав, і той сильним ударом влучив у дальній нижній кут. 1:0.

У рахунку українці вели лише шість хвилин. Макелеле дав передачу на хід Анрі, той витончено розвернувся і, не входячи до штрафного майданчика, сильним ударом влучив у ближній кут. 1:1. Повертати перевагу міг Шевченко, але Фрей потягнув його удари зі штрафного та із гри. А коли наші розкрилися, намагаючись забити другий м'яч, отримали відповідь. Це Гову, обігравшись із Рібері, вискочив на Пятова і пробив повз воротаря в дальній кут. 1:2. Наш голкіпер не врятував, але встиг потягти удар Бензема. Фрей водночас відбив потужний удар Вороніна.

Відігратися українцям удалося на початку другого тайму. Відгукнувшись на діагональ із глибини поля, Шевченко створив шедевр. Він запустив м'яч головою в дальню дев'ятку, чим застав зненацька голкіпера. 2:2. Далі були нереалізовані моменти Анрі, Вороніна, Шевченка та Макелеле — гарний матч не визначив переможця. Нічия із французами обнадіяла напередодні відбору до ЧС-2010.