День в історії. Забив гол за збірну у першій грі

21.11.2022 10:04

Сьогодні виповнюється 51 рік Сергію Ковальову — екс-півзахиснику донецького Шахтаря та національної збірної України

21 листопада

1971 рік — у Донецькій області народився Сергій Ковальов, який провів у збірній України 10 матчів і забив в них один м'яч. Відзначився голом у національній команді півзахисник у дебютній грі — 19 серпня 1998 року у товариській зустрічі з Грузією (4:0). У перерві за рахунку 2:0 Ковальов замінив Олександра Євтушка. Встиг відзначитись гольовою передачею і на 75-й хвилині після подачі кутового забив останній м'яч у ворота гостей.

Вся кар'єрау Шахтарі

Кар'єра Сергія розпочиналася у макіївському Бажановці. Незабаром півзахисник перейшов до донецького Шахтаря, який тоді тренував Валерій Яремченко. Хоча до своїх лав футболіста активно запрошував і Дніпро. У складі гірників Ковальов провів всю кар'єру. Разом із Шахтарем завоював чотири срібла чемпіонату України та три Кубки країни. У віці 29 років Сергію Ковальову довелося завершити професійну кар'єру. Справа в тому, що півзахиснику було встановлено діагноз — панкреатит. І це не дозволяло переносити підвищені навантаження. Навесні 2000 року Ковальов провів останній матч за збірну України (проти Болгарії – 1:0), восени — за Шахтар. Після цього Сергій працював у футбольній академії та групі скаутингу донецького клубу. З 2018 працював спортивним директором футбольної школи запорізького Металурга. Влітку 2021 став асистентом головного тренера ФК Олександрія.