День в історії. Андрій Шевченко дебютував за збірну

25.03.2023 10:00

В одному з найневдаліших матчів в історії збірної України відбулося одразу кілька дебютівтренера Конькова та чотирьох гравців, у тому числі Андрія Шевченка

25 березня

1995 рік — збірна України зазнала однієї з найнищівніших поразок у своїй історії — разом із програшем від Іспанії на ЧС-2006 вона досі поділяє сумний антирекорд. У відбірному матчі Євро-96 наша збірна пропустила чотири м'ячі без відповіді від Хорватії. Взагалі, цей поєдинок мав стати дуже пам'ятним: Анатолій Коньков дебютував на посаді головного тренера команди №1, а разом з ним перші матчі проводили натуралізований росіянин Юрій Калитвинцев разом з одноклубниками з київського Динамо Сергієм Мізіним та Андрієм Шевченком, а також представник першолігової кіровоградської Зірки Юрієм Мартиновим.

Хорвати зіпсували дебют Шеві та Конькову

Втім, уже у дебюті хорвати повели у рахунку. Міланець Звонімир Бобан перехопив пас Калитвинцева, вийшов на ударну позицію та забив. Давор Шукер із Севільї використав передачу Миколи Йєркана. У другому таймі невгамовний форвард заробив ще й 11-метровий, реалізований Робертом Просінечки, а потім сам використав передачу Альоші Асановича, оформивши дубль. 0:4. Із чотирма очками після чотирьох матчів Україна опинилася на четвертому місці своєї відбірної групи. У хорватів на той час було вже 12…

Фото УАФ

Очолили відбірну групу Євро-2020

2019 рік — збірна України провела другий матч кваліфікації Євро-2020. Синьо-жовтим треба було перейти на нового суперника після виїзної нічиєї з Португалією. Поєдинок розпочався з моменту Мораеса, коли Жуніор після флангового навісу пробив повз. «Весілля» розпочалося на 30-х хвилинах. Спочатку Коноплянка зі штрафного ледь не закрутив у «дев'ятку», а потім подвійний сейв здійснив Пятов, відбивши удар головою у виконанні Мальже і якимось дивом зреагувавши на добивання Тюрпеля. Однак на 34-й хвилині захист України таки не витримав. Олів'є Тілль прорвався флангом і прострілив, а м'яч після відскоку від Бутко відлетів на Тюрпеля. Форварду Люксембурга було складно схибити з метра — 1:0. Пропущений м'яч швидко розбудив українців, наша збірна видала кілька небезпечних атак. В одній із таких Циганков оформив свій перший гол за національну команду. Спрацювала зв'язка із Зінченко, який виконав відмінний «черпачок». Динамівець зблизився з воротарем і точно пробив правою — 1:1.

Неприступна оборона

У другому таймі рисунок гри особливо не змінився. Синьо-жовті грали гостріше та контролювали м'яч. Але розхитати оборону суперників не могли. На останній доданій хвилині Малиновський подав штрафний, а один із найкращих у складі Люксембургу Родрігес головою відправив м'яч у власні ворота. 2:1.

У результаті збірній України все ж таки вдалося здійснити мрію і взяти чотири очки за два тури відбору на Євро-2020. Підопічні Шевченка очолили групу, а Люксембург опустився на друге місце.