ЧС-2022. Французи зупинили африканців і кинули виклик Мессі

14.12.2022 22:57

Другим фіналістом чемпіонату світу-2022 стала збірна Франції, яка зупинила команду Марокко

У другому півфіналі на мундіалі зійшлися чинний чемпіон світу та головна сенсація катарського турніру. Нагадаємо, французи у плей-оф вибили Польщу й Англію, а марокканці залишили за бортом першості Іспанію та Португалію.

Обидві команди напередодні мали кадрові проблеми. У колективі Дідьє Дешама вибули Упамекано та Рабйо, яких замінили Конате та Фофана відповідно. В африканців перед початком поєдинку відбулася вимушена заміна Агерда на Дарі, а на 21-й хвилині Валіду Реграгі довелося знімати Саїсса.

Уже на п’ятій хвилині матчу французи повели в рахунку, коли Тео Ернандес після помилки суперників у захисті опинився сам на дальній стійці й переграв Буну. Пізніше міг подвоювати перевагу Ле Бльо Жиру, але в одному з епізодів поцілив у стійку, а у другому не влучив у порожні ворота. У Марокко найкращий момент мав Ель-Ямік — його удар «бісіклетою» після стандарту Льоріс перевів у стійку.

У другому таймі французи грали по рахунку, віддали м’яч супернику. Африканці забити не зуміли, тоді як у команді Дешама відзначився «джокер». На 79-й хвилині Коло Муані після виходу на заміну першим дотиком зняв питання про переможця — 2:0.

Тож французи вчетверте зіграють у фіналі чемпіонату світу й боротимуться за третій титул. Там їх уже чекають аргентинці, які вчора розгромили хорватів.

ЧС-2022. Півфінал

Франція — Марокко — 2:0 (1:0)

Голи: Т. Ернандес (5), Коло Муані (79).

Франція: Льоріс, Кунде, Варан, Конате, Т. Ернандес, Чуамені, Фофана, Грізманн, Дембеле (Коло Муані, 78), Жиру (Тюрам, 65), Мбаппе.

Марокко: Буну, Хакімі, Дарі, Саїсс (Амалла, 21, Еззалзулі, 78), Ель-Ямік, Мазрауї (Аттіят Аллах, 46), Унахі, Амрабат, Зієш, Ен-Несірі (Хамдалла, 66), Буфаль (Абухляль, 66).

Попереджений: Буфаль (27).

Арбітр — Сезар Артуро Рамос (Мексика).

14 грудня. Ель-Хаур. Стадіон Ель-Байт.

Фінальний поєдинок між збірними Аргентини та Франції відбудеться 18 грудня. Днем раніше в матчі за третє місце змагатимуться Хорватія та Марокко.

Він точно з нашої планети: у півфіналі ЧС-2022 Ліонель Мессі видав низку рекордів, переписавши історію чемпіонатів світу