Безліч моментів, трагедія Роналду, подвиг Кошти: Португалія проходить до чвертьфіналу в серії пенальті

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
241
2 голоси
Діога Кошта та Роберто Мартінес після перемоги. Фото: УЄФА
Португалія та Словенія видали неймовріний матч 1/8 Євро. У Франкфурті на Майні переможця було визначено лише у серії пенальті. Ця команда стала суперником Франції в 1/4 фіналу.

Матч почався з шаленого тиску португальців. У перші хвилин 20 балканці залишали супернику багато простору, не встигали перекривати вільні зони. Це автоматично створювало вікно можливостей для швидкісних виконавців групи атаки Португалії.

Проте, усе не доходило до стовідсоткових моментів. Словенці добре знімали другий поверх на стандартних положеннях, а у позиційних атаках виконавцям збірної Португалії постійно не вистачало завершального удару.

М'яч летить вище після удару Роналду зі штрафного. Фото: УЄФА

Другий тайм почався з терпіння Словенії. Суперник бив, намагався, але не досягав успіху. З часом балканські футболісти збили темп і хвилин за 15 до кінця матч став абсолютно рівним. Врятувати свою команду від овертайму міг Кріштіану Роналду, але його вихід один на один з Облаком завершився саме на користь воротаря Атлетико. 0:0 - додатковий час.

Закривати цю гру у додатковий час мав Роналду. На 102 хвилині Жота увірвався у карний майданчик опонентів, де був збитий. Пенальті від п'ятиразового володаря Золотого м'яча відбив Ян Облак.

Облак щойно взяв пенальті. Фото: УЄФА

Відео незабитого пенальті Роналду тут

Потім ексдинамівець Беньямін Вербіч навіть міг принести словенцям перемогу, але його зароблений штрафний на себе прийняла стінка. Ще за кілька хвилин свій «пенальті» мав Шешко. Але вихід на побачення з воротарем суперника Коштою реалізувати не зміг.

Євро-2024, 1/8 фіналу

Португалія - Словенія - 0:0 (3:0 пен)

У серії пенальті в Португалії забили усі включно з Роналду. А от у Словенії Ілічіч, Балковец та Вербіч Кошту переграти не змогли. Тепер 5 червня Португалія приїде у Гамбург, де гратиме з Францією.