Автогогол у пасивному матчі: Франція вийшла в чвертьфінал Євро-2024

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
161
1 голос
Автогол Вертонгена. Фото: УЄФА
У понеділок, 1 липня, збірні Франції та Бельгії приїхали у Дюссельдорф, щоб зіграти матч 1/8 Євро-2024. Поєдинок став повторенням півфіналу чемпіонату світу 2018 року, тоді сильнішими були французи.

Дюссельдорф зустрів команди дуже комфортною погодою: 19 градусами тепла та невеликим дощем. Однак, в перші хвилин 20 здавалось, що на вулиці шалена спека, адже суперники розпочали поєдинок у дуже розміряному темпі і найцікавішими епізодами били одразу три жовті картки у французів. Жовте світло від шведського арбітра Гленна Нюберга перед собою побачили: Грізманн, Рабйо (за брутальні фоли) та Чуамені (розмови).

Проте, й бельгійці не задивали своїх фанів. У діях підопічних Тедеско можна відмітити хороший удар де Брюйне на 24 хвилині, з яким не без зусиль впорався Майк Меньян.

Меньян відбиває удар де Брюйне. Фото: УЄФА

Віцечемпіони світу були близькими до голу на 34 хв, коли головою трохи вище воріт пробивав Маркус Тюрам. Після цього епізоду коментатори матчу логічно запитували: «от де була атака збірної Франції пів години?». До кінця першого тайму «ле блю» ще кілька разів небезпечно підходили до воріт, але безрезультатно – 0:0.

Друга половина матчу розпочалась одразу трьома поспіль нагодами у команди Дешама. Спочатку з-за меж штрафного майданчика пробивав Чуамені, з цим ударом впорався Кастельс, а потім головою вище воріт бив Чуамені. Ще за кілька хвилин зліва в центр з ударом зміщувався Мбаппе. Гол від французів назрівав. Але з часом цей інпульс зник. За 10 хвилин до кінця основного часу гри статистика ударів у площину була 2:2.

Розв'язка настала на 85 хвилині. Коло-Муані хитнув Вертонгена на куті штрафного майданчика, пробив і потрапив у ногу захиснику. Ма'яч з рикошетов від ноги захисника полетів без шансів для Кастельса - 1:0 і Франція виходить у чвертьфінал.