Андрій Тлумак: «Відчувалося, що Зоря ще не перебуває в належному ігровому тонусі»

Екс-гравець Зорі Андрій Тлумак висловив свою думку щодо вчорашнього матчу з Університатею

Фото zarya-lugansk.com

В польському Любліні номінальний господар, луганська Зоря, взяла гору в першому поєдинку 3-го раунду кваліфікації Ліги конференцій над румунською Університатею (1:0).

Колишній гравець Зорі Андрій Тлумак в бесіді з кореспондентом КОМАНДИ 1 розповів, що допомогло українському клубу відсвяткувати вікторію, та оцінив шанси підопічних Патріка Ван Леувена на вихід до наступного раунду єврокубкового  турніру.

– Важливо, що Зоря не тільки перемогла, але й зберегла свої володіння недоторканими. Це неабияк додає упевненості і натхнення. Все ж, не треба забувати, що під час тривалого міжсезоння Зоря не уникла чималих кадрових втрат. По-друге, через вторгнення росії в Україну луганці були позбавлені необхідної ігрової практики.

– Змінився у Зорі й головний тренер – замість Віктора Скрипника біля керма опинився нідерландський фахівець Патрік Ван Леувен. Він дотримується тієї ж ігрової концепції,що й попередник?

– Ні, як відомо, Зоря під орудою Скрипника використовувала гру так званим «ромбом» в середній зоні, що допомагало луганцям добитися результатів, що заслуговували на увагу. Нині ж Зоря взяла на озброєння схему 4-3-3 при наступі і 4-5-1, коли доводиться захищатися. Цієї тактики дотримується чимало іменитих команд. Вона заточена на настирливість в атакувальних операціях з використанням флангів і на високому пресингу, компактності при відборі м'яча.

Інша справа,що оскільки Зорі на відміну від тієї ж Університаті ще бракує ігрових кондицій, особливо в офіційних поєдинках, це негативно впливало на надійність. Згадаймо,що через проблеми з підстраховкою кінцівка протистояння в Любліні була доволі валідольною, бо після розіграшів стандартних положень румунська команда створила кілька небезпечних моментів.

– На вашу думку, Зоря награла на перемогу?

– Думаю, що так. Адже саме Зоря контролювала хід подій на полі. Як на мене, клас гравців нашої команди вищий, ніж в Університаті. І, переконаний, коли б у Зорі були нормальні умови для підготовки, то перевага у рахунку була б переконливішою.

– І хоча кажуть, що переможців не судять, все ж, що не сподобалося в діях Зорі?

– Оскільки склад Зорі сильно змінився, передусім, в захисті, то не дивно, що ще бракує зіграності, а в деяких моментах концентрації. На такому рівні це неприпустимо. Переконаний, що під час підготовки до повторного поєдинку в Румунії тренерський штаб зверне увагу підопічних саме на ці вразливі місця.

Хоча, звичайно, найкращий варіант надолужити згаяне в усуненні недоліків – проведення офіційних матчів. Проте, на жаль, в Україні футбольний сезон ще не відновлений. Все ж, незважаючи на те, що результат першого протистояння доволі хиткий, він дає змогу саме українській команді диктувати умови і вважаю, що в Крайові вона свого не упустить.

Василь МИХАЙЛОВ

У новому сезоні в УПЛ з’явиться абсолютно нове міське дербі

Лента новостей

Українські інтернет казино