Жара з Ліги чемпіонів. Тінь Шевченка, облом Голанда, рекорд Гвардіоли: ви точно про таке не знали

20.04.2023 09:12

Вчора пізно ввечері повністю сформувалися пари півфіналістів Ліги чемпіонів-2022/2023: ми зібрали все найцікавіше.

Отже, у півфіналах Ліги чемпіонів (перші ігри пройдуть 9—10 травня, матчі-відповіді — 16—17 травня) на нас очікує італійське міське дербі Інтер — Мілан і битва іспанського Реала Карло Анчелотті проти англійського Манчестер Сіті Пепа Гвардіоли. Інтриг і підводних камінців вистачатиме. Ми же навздогін відзначимо декілька цікавих подій вечора, що минув.

1. Тренер МанСіті Хосеп Гвардіола вдесяте у своїй кар’єрі вийшов у півфінал Ліги чемпіонів. Іспанець став першим фахівцем в історії, кому це вдалося.

2. Інтер вперше з 2010 року вийшов до півфіналу ЛЧ. Тоді команда Жозе Моуріньо здобула трофей у матчі з Баварією. Загалом для Змій це третє потрапляння до 1/2-ї Ліги/Кубку чемпіонів.

3. Чвертьфінальний матч проти Баварії став для головного тренера Манчестер Сіті Хосепа Гвардіоли 400-м на чолі англійського клубу.

4. Манчестер Сіті — третій клуб АПЛ, що выйшов ло півфіналу ЛЧ три сезони поспіль. Раніше це вдавалося МанЮнайтед та Челсі.

5. Гвардіола швидше за всіх тренерів здобув 100 перемог в Лізі чемпіонів. Для цього іспанцю знадобилося 158 матчів. Рекордсмен за цим показником — Карло Анчелотті (105 перемог), другий — Аоекс Фергюсон (102 звитяги).

6. Манчестер Сіті подовжив свою безпрограшну серію у всіх турнірах до 15 матчів (12 перемог і три нічиї).

7. Томас Тухель програв Пепу Гвардіолі сьомий з 12-ти поєдинків.

8. Інтер та Мілан третій раз в історії зустрінуться в плей-оф Ліги чемпіонів. В сезоні-2002/2003 у півфіналі обидва матчі закінчилися нічиїми (0:0, 1:1), а в серії пенальті гору взяв Мілан.

В сезоні-2004/2005 у чвертьфіналі перший матч виграв Мілан (2:0), а у другому Інтер отримав технічну поразку (0:3) за бешкетників на трибунах.

Цікаво, що в цих протистояннях два з трьох м'ячів у ворота Інтера забив Андрій Шевченко.

9. Ерлінг Голанд у матчі з Баварією не реалізував лише свій третій 11-метровий удар в кар'єрі (36 спроб).