Збірна України з футболу святкує день народження: 30 років історії, 291 матч, 400 забитих голів

29.04.2022 18:05

Сьогодні у національної збірної України — день народження! Рівно 30 років тому вона провела свій перший матч — в Ужгороді, на стадіоні Авангард. Суперником виступили наші сусіди з Угорщини, які продемонстрували кращу, ніж у дебютантів, зіграність та перемогли — 3:1.

Першої перемоги нам довелося чекати більше року — до 18 травня 1993-го. Тоді у Вільнюсі наша команда виграла у Литви — 2:1.

Перший матч офіційного турніру відбувся 7 вересня 1994 року у Києві та призвів до несподіваної поразки (0:2) від тих же литовців.

А 13 листопада 1994 року наша збірна здобула першу перемогу у офіційному турнірі — у Києві над Естонією (3:0).

В 2006 році Україна дебютувала у фінальному турнірі — на чемпіонаті світу у Німеччині — і припинила виступи тільки у чвертьфіналі, програвши майбутнім тріумфаторам з Італії.

В 2012-му ми приймали фінальний турнір Євро разом із Польщею, отримавши перепустку до нього — вперше в нашій історії.

А в 2021-му досягли найбільшого успіху на чемпіонатах Європи — вихід до чвертьфіналу.

Восени 2018-го збірна України дебютувала у Лізі націй УЄФА — абсолютно новому турнірі. І стала переможцем своєї групи у дивізіоні D2, виборовши право виступати у елітному дивізіоні D1, в якому зіграла у 2020-му.

Загалом за 30 років в активі нашої команди — 291 матч та 400 забитих голів. А у червні на нас чекають матчі плей-офф стадії відбору ЧС-2022 — з командою Шотландії (у разі перемоги — з командою Уельсу).