Забарний обіграв Миколенка, Трубін втратив тренера – як провели вікенд легіонери збірної України

4 голоси
Віталій Миколенко та Ілля Забарний. Фотоколаж: «Збірна»
Нова рубрика на сайті «Збірна». Починаємо ретельно відстежувати виступ гравців збірної України, які виступають за кордоном і звітувати перед вами.
  • Автор: Кирило Круторогов

Просто у ці хвилини футболісти нашої головної команди збираються для підготовки до вересневих матчів Ліги націй проти Албанії та Чехії. Серед них є 12 «легіонерів». Напередодні лише лічені з них провели повноцінні матчі. Більшість, на жаль, в кращому випадку отримали лише кілька хвилин з лави для запасних. Але є й приємні кейси!

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Збірна» розповідає, як провели останній тиждень «легіонери» збірної України.

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Морейренсе – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.1
  • Оцінка від Sofascore: 7.1

Бенфіка ледве не зазнала другої поразки за чотири стартові тури чемпіонату. Захисники припустилися невдалих дій на 84-й хвилині, а рикошет унеможливив сейв українського воротаря, тож наприкінці матчу лісабонці поступалися. Щоправда, уникли поразки завдяки реалізованому пенальті на 90+7-й хвилині.

Загалом за гру Трубін здійснив 3 сейви. А від статистичних порталів він отримав середню оцінку як для гравця Бенфіки в цьому поєдинку.

Невдовзі після гри стало відомо, що німецький тренер «орлів» Рогер Шмідт залишає свою посаду через незадовільні результати.

Анатолій Трубін. Фото: Getty Images

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

• Матч в запасі проти Бетіса – 2:0

Поки що Карло Анчелотті повністю дотримується слова і не бачить альтернативи Тібо Куртуа. Лунін стежив за грою проти Бетіса з лави для запасних.

Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

• 90 хвилин проти Борнмута – 2:3
  • Оцінка від Flashscore: 6.7
  • Оцінка від Sofascore: 6.7

Взяв участь у першому українському дербі в АПЛ цього сезоні, зустрівшись з Борнмутом Іллі Забарного. У надзвичайно напруженому матчі двох відносно рівних суперників Евертон зробив переконливу заявку на перемогу двома голами на 50-й та 57-й хвилинах. А коли щастя видавалося близьким, вони пропустили тричі – на 87-й, 90+2-й та 90+6-й.

Миколенко отримав середній бал серед гравців ірисок. За гру він здійснив 7 виносів м’яча, одне блокування удару та одне перехоплення, половину разів виграв боротьбу за позицію (2 з 4), та мав 100% виграних верхових єдиноборств (4 з 4). На ньому 11 разів сталася втрата володіння, він один раз сфолив і заробив на собі три фоли. 43 рази торкнувся м’яча, зробив 18 передач, 14 з яких були точними (78%). Зокрема один вдалий ключовий пас, 1 з двох вдалий навіс та стільки ж точних довгих передач.

А ще минулого тижня, у вівторок, Віталій провів повний матч в рамках Кубка англійської ліги та відзначився асистом, а Евертон обіграв Донкастер – 3:0.

🔥ВІДЕО АСИСТУ МИКОЛЕНКА МОЖНА ПОБАЧИТИ ТУТ

Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

• 90 хвилин проти Евертона – 3:2
  • Оцінка від Flashscore: 7.4
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Звісно, в іншому настрої завершив цю гру Ілля Забарний, адже його команда перемогла у важкому протистоянні.

У Іллі 7 виносів м’яча, 2 перехоплення, його 1 раз обіграли на дриблінгу. Не найкращим вийшов показник виграної боротьби за позицію (1 з 3), 13 разів на ньому була втрата володіння, зате якісними вийшли верхові єдиноборства (7 з 9 вдалі). Забарний 72 рази торкнувся м’яча, віддав 44 точні передачі з 55 (80%), зокрема 4 довгі паси з 11 досягнули адреси. За оцінками статистичних порталів – він найкращий серед захисників своєї команди і один з таких з-поміж гравців Борнмута загалом.

Ілля Забарний у матчі проти Евертона. Фото: Google

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• 22 хвилини проти Вольфсбергера – 1:5
  • Оцінка від Flashscore: 6.6

Після невдалого матчу в кваліфікації Ліги Європи, наш центрбек залишився в запасі на гру проти Вольфсбергера. На 39-й хвилині його партнери залишилися вдесятьох після вилучення Горвата. На той час рахунок уже був 0:2. До появи Таловєрова на полі він став 0:4, а після його виходу на заміну змінився на 1:5.

За 22 хвилини Максим рівно стільки ж разів торкнувся м’яча, виконав 19 з 20 точних пасів (95%) та, зокрема, 3 з трьох вдалі довгі передачі, а ще мав одну вдалу спробу дриблінгу. За оцінками порталів він – другий найкращий серед гравців ЛАСКа. Чекаємо невдовзі виключно в основі!

Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)

• 45 хвилин проти Севільї – 2:0

Після голу, асисту та звання гравця матчу проти Осасуни у середу Циганков знову з’явився у стартовому складі Жирони в недільному виїзному матчі проти Севільї. Однак провів лише тайм, після чого його замінив Данжума. За час на полі Віктор 30 разів торкнувся м’яча, зробив 17 пасів, 14 з яких були точними (82%), щоправда, лише 1 його навіс з 5 досягнув адреси. Серед гравців основи каталонців українець отримав найнижчий бал, хоча Данжума та інші запасні – ще нижчі.

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• 10 хвилин проти Брайтона – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.1
  • Оцінка від Sofascore: 6.5

Сашко знову залишився в запасі. Замість нього в основі ліворуч в обороні грав Тімбер. На 49-й хвилині Арсенал залишився в меншості після другої жовтої Райсу. Це було за рахунку 1:0 на їхню користь, проте в середині другого суперник рахунок зрівняв.

Українець вийшов на заміну лише на 80-й хвилині замість Тімбера. Встиг лише тричі торкнутися м’яч, але навіть не віддав жодного точного пасу. Звісно, 10 хвилин плюс компенсований час – замало для якоїсь адекватної оцінки, але мінімум зустрічей з м’ячем і загальний 0 в більшості показниках – поганенький показник. Портали поставили йому найнижчу оцінку серед гравців Арсеналу, без урахування Райса, що отримав червону.

Руслан Малиновський (Дженоа, Італія)

• 30 хвилин проти Верони – 0:2
  • Оцінка від Flashscore: 6.9
  • Оцінка від Sofascore: 7.0

У домашньому поєдинку з Вероною Руслан з’явився на заміну на 60-й хвилині замість опорника Баделя за рахунку 0:1 і майже одразу суперники заробили право на пенальті та збільшили перевагу. Малиновський встиг зробити 29 торкань до м’яча та виконав 18 з 22 точних пасів (82%). Двічі пробив повз ворота, один раз вдало пішов в дриблінг, виграв 4 з 5 єдиноборств та 2 з 2х повітряні дуелі. Його оцінка відчутно найкраща серед усіх, хто вийшов у Дженоа на заміну. Та й загалом з нею він серед найкращих гравців своєї команди. Якби наступний матч генуезців був невдовзі, можна було би спрогнозувати вихід Руслана у стартовому складі, але що буде аж після паузи ФІФА – передбачити важко.

Руслан Малиновський. Фото: Google

Сергій Сидорчук (Вестерло, Бельгія)

• 9 хвилин проти Генка – 0:1
  • Оцінка від Flashscore: –
  • Оцінка від Sofascore: 6.2

Опорний півзахисник повернувся після травми та провів перший матч за чотири тури, вийшовши на заміну наприкінці поєдинку. Встиг 6 разів торкнутися м’яча і зробити 3 паси, 2 з яких дійшли до адреси. Але найголовніша новина – це все ж таки, що він відновився від ушкодження (детальніше ігрову ситуацію Сидорчука 🔥розібрав сайт «УФ»).

Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

• 16 хвилин проти Кристал Пелас – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.8
  • Оцінка від Sofascore: 7.4

Після гри в основі проти Серветта в четвер у матчі кваліфікації Ліги конференцій, де Міша заробив пенальті, цього разу Мудрик залишився в запасі і лише на 74-й хвилині замінив травмованого Гюсто. За час на полі вивів Джексона віч на віч з воротарем, проте той нагодою не скористався. Загалом 15 разів торкнувся м’яча, виконав 6 з 8 точних пасів (63%), 2 невдалі навіси, мав одну успішну спробу дриблінгу з двох, 2 виграні єдиноборства з трьох і одну вдалу верхову дуель. У Sofascore Михайло – найкращий серед гравців Челсі, які з’явилися на заміну, і має четверту оцінку загалом з-поміж футболістів «синіх».

Артем Довбик (Рома, Італія)

• 82 хвилини проти Ювентуса – 0:0
  • Оцінка від Flashscore: 6.3
  • Оцінка від Sofascore: 6.6

І в третьому матчі у складі римлян Довбику не судилося забити. Його оцінка від обох порталів відчутно нижча, порівняно з іншими гравцями основи Роми в цьому матчі, та найменша за всі матчі у футболці Роми. За 82 хвилини на полі його xG становив 0.1. Наш форвард 13 разів зустрівся з м’ячем, виконав 6 з 8 точних передач (75%), лише один раз пробив по воротах, проте його удар було заблоковано. Двічі сфолив і стільки ж фолів заробив.

Артем Довбик у матчі проти Ювентуса. Фото: ESPN

Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

• 6 хвилин проти Ламії – 3:0
  • Оцінка від Sofascore: –

Роман прийшов в Олімпіакос, де позиція центрфорварда не була вакантною, тож тепер має чітку роль запасного. У грі з Ламією основний нападник Ель-Каабі оформив дубль і його аж на 84-й хвилині замінив українець.