Юрій Вірт: «За фінансовими умовами Верес поступається деяким командам першої ліги»

В останньому спарингу з Рухом футболісти Вересу знову були не безгрішні в захисті і беззубі в наступі. Фото fcrukh.com

Під час підготовки до нового сезону рівненські футболісти провели сім спарингів: в одному взяли гору, двічі розійшлися миром з опонентами і в чотирьох зазнали поразок.

В бесіді з кореспондентом КОMAНДИ1 головний тренер Вересу Юрій ВІРТ розповів, що перешкодило його підопічним досягти кращих показників у контрольних матчах.

— Якщо відверто, то для мене результати спарингів ніколи не мали першорядного значення, — сказав Юрій Вірт. — Головне на цьому етапі — переглянути потенційних новачків, визначитися з тактичними схемами і підійти у бойовій готовності до офіційних протистоянь. Тому важливо не форсувати подій і обійтися без травм.

Що завадило зіграти краще? Передусім, слід уточнити, що перед початком підготовчого процесу Верес виявили бажання залишити відразу 10 футболістів і, погодьтеся, потрібен був час, аби їм знайти гідну заміну. По-друге, деяких виконавців пробували на інших позиціях, зокрема, Євгена Пасіча на фланзі захисту. Звичайно, далеко не все було гладко, так, як того би хотілося. Нарешті, доволі неочікувано виникли проблеми із завершенням атак, хоча всіх нападників вдалося зберегти. Тішить хіба те, що в кожному спарингу Верес створював гольові моменти, а от реалізація кульгала. Ось чому докладаємо зусиль, аби до початку сезону  виправити «приціл». Інакше буде непереливки.

— З-поміж тих гравців, що залишили Верес, за кимось шкодуєте?

— Ні, хоча  якщо відверто, то були деякі виконавці, з якими ми хотіли пролонгувати угоду, проте вони відмовилися, обравши інший шлях. Думаю, що банально переважив меркантильний фактор, адже за фінансовими умовами Верес поступається навіть  кільком першоліговим командам. Що ж, це їхній вибір, побачимо чи зуміють вони проявити себе в нових клубах.

— А як ви оцінюєте роботу Вереса на трансферному ринку?

— Знаєте, оскільки наші фінансові можливості доволі скромні, то ми не можемо дозволити собі  «зіркові» придбання. Все ж, будемо сподіватися, що всі новобранці, котрих ми підписали стануть у пригоді.

— Робота на селекційному «фронті» уже завершена?

— Ні, 17 серпня маємо зіграти заключний контрольний поєдинок зі Львовом і, скоріше всього, того ж дня узаконимо свої відносини з універсалом Семеном Вовченком з тернопільської Ниви. До речі, якщо обійдеться без форс-мажору, то під час мого керівництва Вересом, це буде перший гравець за якого ми заплатимо компенсацію.

— Звернув увагу на те, що згідно календаря Верес перші чотири матчі підряд проведе в гостях. За що так рівнян не злюбили організатори чемпіонату?

— До них немає жодних претензій. Річ у тому, що Верес планує найближчим часом повернути великий футбол до Рівного, але оскільки на стадіоні Авангард ще повним ходом йде реконструкція і є питання по підтрибунним приміщенням, газону, то клубне керівництво звернулося з проханням до УПЛ, щоб першу домашню гру  провели в жовтні з Рухом. Ще є нагода надолужити згаяне.

— Але якщо навіть до початку осені не пощастить усунути недоліки?

— Тоді у нас є запасний варіант — стадіон імені Віктора Банникова у Києві. Однак ми всі надіємось, що з Рухом в західноукраїнському дербі зіграємо в Рівному, прикро тільки, що без наших уболівальників, котрих я вважаю найвідданішими в Україні.

— Пригадується, два місяці тому на засіданні наглядової ради НК Верес перед командою було поставлене завдання посісти в чемпіонаті місце в першій десятці. З тих пір ніяких коректив не було внесено?

— Ні, але нині про те, якими фінішуємо ще не думаємо. Зараз головне у всеозброєнні зустріти новий сезон, що стане викликом для всіх нас. Адже після вторгнення росії відбудеться він за воєнного стану.

Василь MИХАЙЛОВ

Лента новостей