Євро-2024. Збірна України здобула нервову вольову перемогу над Мальтою

17.10.2023 23:44

Збірна України не без проблем переграла Мальту в поєдинку кваліфікації Євро-2024

Фото mfa.com.mt

Сьогодні збірна України на Національному стадіоні в Та-Калі зустрілася з командою Мальти. У порівнянні з попереднім матчем із Північною Македонією Сергій Ребров пішов на три зміни у стартовому складі. Замість Степаненка вийшов Сидорчук, замість Коноплі – Караваєв, а замість Зубкова – Ванат.

Початок поєдинку став для нашої команди холодним душем. Попереду в українців не виходило нічого, а на 12-й хвилині господарі ще й повели у рахунку. Пол Мбонг втік від Матвієнка та Забарного і наніс удар по воротах. Трубін виручити не зміг.

Після цього синьо-жовті перехопили ініціативу, але до небезпечних моментів справа майже не доходила. Тоді на допомогу прийшли самі мальтійці. Вибиваючи м'яч після не надто вдалого удару Судакова, Камендзулі послизнувся і незграбно вніс його у власні ворота – 1:1.

Ще через чотири хвилини господарі знесли у власному штрафному Мудрика і арбітр вказав на точку. Артем Довбик пробив по центру і, на щастя, м'яч прослизнув під руками голкіпера – 2:1. Відразу ж підопічні Мікеле Марколіні могли відгратися, але українців врятувала поперечина.

Другий тайм склався для нашої команди дуже нервово. Перевага була за мальтійцями, які створили кілька небезпечних моментів біля воріт Трубіна. Однак, або форвардам господарів не вистачало влучності, або на висоті був український голкіпер.

Тим не менш, напруга трималася майже до самого фінального свистка. Але на 85-й хвилині мубрику вдався класний сольний прохід і шикарний підкручний удар у дальній кут – 3:1.

Євро-2024. Відбірний турнір. Група С. 8 тур

Мальта – Україна – 1:3 (1:2)

Голи: П. Мбонг (12) – Камендзулі (38, автогол), Довбик (43, з пенальті), Мудрик (85).

Мальта: Бонелло, Камендзулі, Ж. Борг, Пепе, С. Борг, Д.Мбонг (Аттард, 79), Н. Мускат (Крістенсен, 68), Янкам (Пізані, 88), Гійом'є, П. Мбонг (Монтебелло, 87), Нвоко (Сатаріано, 68).

Україна: Трубін, Миколенко, Матвієнко (Сваток, 46), Забарний, Караваєв (Зубков, 76), Сидорчук, Зінченко (Піхальонок, 87), Мудрик, Судаков (Назарина, 67), Ванат (Конопля, 67), Довбик.

Попередження: Пізані (90+5) Матвієнко (31), Зубков (90+5).

Англія – Італія – 3:1 (0:1)

Голи: Кейн (32, з пенальті, 77), Рашфорд (57) — Скамакка (15).

5 Мальта 7 0 0 7 2—18 0

Таким чином, збірна Англії здобула першу перепустку у фінальну частину Євро-2024 від групи С.

Свій останній матч у цьому відбірному циклі збірна України проведе 20 листопада в Леверкузені з Італією, де й визначиться володар другої путівки.