В Міністерстві оборони України повідомили термін війни, до якого готуються окупанти

25.05.2022 09:00
Категории: Новини

Речник Міноборони України Олександр Мотузяник в ефірі всеукраїнського телемарофону повідомив, що росія готується до довготривалої військової операції в Україні.

«Загалом дії російської армії говорять про те, що росія здійснює підготовку до довготривалої військової операції, — заявив Мотузяник. — Зараз ми спостерігаємо найактивнішу фазу повномасштабної агресії, яку росія розв’язала проти нашої держави.

Найгарячіше — це Донецький операційний район і Слов’янський напрямок. Окупанти фактично в цілодобовому режимі б’ють артилерією, авіацією, обстрілюють житлові квартали. Також росія зараз шукає певні нові рубежі, звідки і куди вона може завдавати ракетних і бомбових ударів, в тому числі з території білорусі і з території Криму. Ці важкі бої, які зараз тривають на сході, власне і стануть підсумком цієї війни».

Речник Міноборони зазначив, що завданням російських окупантів є оточити українські війська в районі Сєвєродонецька, Лисичанська, блокувати трасу, і це може їм дозволити вийти на адміністративні кордони Луганської області. Однак Генштаб ЗСУ прораховує всі можливі ризики, щоб не допустити таких дій.

Мотузяник підкреслив, що Росія отримала стратегічну поразку на першому етапі своєї агресії, і через це Генеральний штаб Збройних сил РФ був змушений переглянути свої цілі.

«Вони вже не такі амбітні. росія вже дуже скоротила свої апетити. Зараз вони намагаються повністю взяти під контроль адміністративні кордони Донецької, Луганської, а також Херсонської областей, вони намагаються оточити там угрупування українських військ і забезпечити стійкий сухопутний коридор з тимчасово окупованою територією АР Крим», — заявив Мотузяник.

Лента новостей