Тренер збірної України: «За останні три роки я практично не збирав команду в такому складі»

15.11.2022 16:46
Категории: Новини

Головний тренер юнацької збірної України U-19 Сергій Нагорняк розповів про підготовку команди до матчів відбору на чемпіонат Європи

Фото УАФ

У кваліфікаційному раунді Євро-2023 (U-19) юнацька збірна України (футболісти не старші 2004 року народження) зіграє проти Косова, Кіпру та Швеції. Напередодні поєдинків свій коментар офіційному сайту УАФ дав наставник синьо-жовтих Сергій Нагорняк.

— Сергію Миколайовичу, які плани вашої збірної при підготовці до кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи?

— Часу для тренувального процесу катастрофічно не вистачає, але доводиться виходити з нинішнього становища. 13-го числа ми виїхали з Києва. Потренувалися два дні в польському Ряшеві. У цей час до нас приєдналися легіонери. Знову ж таки, часу в нас буде небагато, тому основний акцент зроблено на тактичних заняттях. У вівторок ми вирушимо з Польщі до Стокгольма, а вже звідти — до Норчепінга. 16-го числа пройде передігрове тренування, а 17-го відбудеться сам старт у турнірі.

— У нашій ситуації скаржитися не доводиться?

— Саме так. На сьогодні такі обставини. За останні три роки я практично не збирав команду в такому складі. Із початку пандемії Covid-19 ми провели лише два повноцінних тренування… Тому головною умовою при виборі футболістів на цей збір була ігрова практика.

— Наскільки добре вам вдалося вивчити своїх найближчих суперників?

— Поки що із цим є невеликі складнощі. У розпорядженні є лише одна гра збірної Косова за минулий рік. Але будемо виходити із ситуації таким чином, що в нас перший матч саме із цим суперником, а Кіпр та Швецію вивчатимемо по ходу змагань. Натомість у суперників велика проблема, як вивчати нас (посміхається). На кваліфікаційний турнір ми їдемо як темна конячка.

— Вихід до еліт-раунду — мінімальне завдання для вашої збірної?

— Незважаючи на всі обставини, наша мета — перше місце у своєму квартеті. А як усе складеться — подивимося, це футбол, який часто буває непередбачуваним.

Склад юнацької збірної України U-19

Воротарі: Юрій-Володимир Герета (Рух), Давид Фесюк (Гайдук, Хорватія).

Захисники: Андрій Булеза, Олександр Роспутько (обидва — Шахтар), Артем Бенедюк (Динамо), Віталій Холод, Богдан Слюбик, Андрій Кітела, Євгеній Пастух (усі — Рух), Данило Удод (Аль-Айн, ОАЕ).

Півзахисники: Іван Лосенко, Олег Пушкарьов, Олександр Ющенко (усі — Шахтар), Антон Царенко (Динамо), Олег Федор (Рух), Єгор Ярмолюк (Брентфорд), Іван Варфоломєєв (Слован Ліберець, Чехія), Володимир Харабара (Нюрнберг, Німеччина), Андрій Семенець (Коріа Севілья, Іспанія).

Нападник: Ігор Горбач (Динамо).

Євро-2023 (U-19). Кваліфікаційний раунд. Група 3

17.11.2022

Україна — Косово (14.00)

Кіпр — Швеція (19.30)

20.11.2022

Україна — Кіпр (14.00)

Швеція — Косово (19.30)

23.11.2022

Косово — Кіпр (19.00)

Швеція — Україна (19.00)

Час початку матчів — київський. 

Дві перші команди кожної групи та найкращий володар третього місця (за результатами матчів із першою та другою командами групи) навесні 2023 року приєднаються в елітному раунді відбору до Португалії. Збірна Мальти здобула пряму перепустку до фінальної стадії на правах господаря турніру. Туди ж потраплять переможці семи груп еліт-раунду.

Офіційно. Збірна України вирушила до Грузії: вимушені зміни в складі, графік подорожі та розклад контрольних матчів

Лента новостей

Українські інтернет казино