Шевченко проти Ібрагімовича: 12 років з часу матчу Україна — Швеція, дебюту нашої збірної на чемпіонаті Європи

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
229
1 голос
Андрій Шевченко забиває переможниий м'яч. Фото: Getty Images
Рівно 12 років тому, 11 червня, збірна України дебютувала у фінальних стадіях Євро. Відбулось це у центрі української столиці – НСК «Олімпійський».

У групі, де були ще французи та англійці першим суперником стала збірна Швеції на чолі із забивним Златаном Ібрагімовичем. Одіозний швед щойно з 28 голами за Мілан виграв бомбардирську гонку Серії А.

Однак, у першому таймі увага прикута більше не до нього. Після невеликої розвідки команди почанють створювати моменти. У Швеції небезпечно пробиває Кім Чельстром, в України на лівому фланзі атаки дуже активний Коноплянка.

Але найліпший момент стартових 45 хвилин мав Андрій Шевченко. Він змістився дещо вправо, отримав прекрасний розрізний пас від Ярмоленка та пробивав у дальній кут воріт Ісаксона. Повз рамку воріт і 0:0 після першого тайму.

Усе «вибухнуло» уже на старті другої половини гри. Шведи кілька разів безперешкодно робили передачі у нашому карному майданчику фінальний з яких виявився прострілом на Ібрагімовича. Златан не cхибив – 0:1.

Ібрагімовіч забиває перший м'яч у матчі. Фото: Getty Images

На щастя, радість гостей не була довгою. Уже за кілька хвилин Андрій Ярмоленко отримав м’яч на своєму фланзі, зробив кілька обманних рухів та виклав м’яч на голову Шевченку, який не схибив метрів з 6-7 – 1:1.

Андрій Шевченко зрівнює рахунок. Фото: Getty Images

Моральна перевага тепер була на боці українців і переповнені мотивацією від вщент забитого «Олімпійського» у атаку йшли саме підопічні Олега Блохіна. На 61 хвилині Андрій Воронін намагався виконати простріл у район одинадцятиметрової відмітки, але його удар перевели на кутовий. Навіс від Коноплянки і на ближній штанзі грає Шевченко. 2:1 – на користь України.  Цей гол був завершальним у матчі. І як виявилось за тиждень – заключним у кар’єрі українського нападника.

У 2021-му Андрій Миколайович так пригадував той вечір на «Олімпійському»:

«Це був мій останній матч перед глядачами у Києві. Звичайно, емоції були просто супер. Я давно чекав такого матчу, довго до нього йшов і готувався. Мені хотілося завершити свою кар'єру на високій ноті. Думаю, мені це вдалося. Ще більш приємно було те, що ми досягли перемоги», – говорив Шевченко офіційному сайту УЄФА.