Шахтар – переможець Кубка України 23/24! Донечани здолали Ворсклу завдяки голам Сікана та Коноплі

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
1088
шахтар фінал

Чемпіони зуміли перемогти Ворсклу (1:2) та зробити золотий дубль. Але фінал у Рівному тримав у напрузі до фінального свистка.

Аби розіграти другий за рангом трофей України до Рівного приїхали Ворскла та Шахтар. В історії цих команд зустріч у фіналі була другою. Вперше це сталось у далекому 2009-му, коли гол Василя Сачка приніс Кубок Ворсклі.

Однак, багато асоціацій з історією 15-літньої давнини не виникло. «Гірники» мали ігрову перевагу протягом усього матчу. Спочатку конвертувати її у забитий м'яч зміг Данило Сікан, який на 40 хвилині вдало пробив після навісу Іраклі Азарова 0:1.

На 56 хвилині Юхим Конопля також головою пробивав після подачі Миколи Матвієнка. Павло Ісенко м'яч відбив, але вже за лінією воріт 0:2.

Здавалось, що уже все. Але за 5 хвилин до кінця полтавці провели вдалу контратаку, яку завершив Микола Ковталюк 1:2. Попри нерви на останніх хвилинах рахунок так і залишився назмінним.

Кубок України. Фінал

Ворскла – Шахтар – 1:2

Голи: Сікан, 40; Конопля, 56; – Ковталюк, 85.

• Донецький Шахтар 14 раз в історії став володарем Кубка України;
  • Донеччани обійшли Динамо за кількістю завойованих кубків та загальною сумою трофеїв у добу Незалежності.
  • Марино Пушич здобув перший національний Кубок у якості тренерській кар’єрі.