Сергій Ковальов: «У збірної України якісний кадровий потенціал»

Фото shakhtar.com

Наразі команди вітчизняної Прем'єр-ліги готуються до весняної частини сезону, який, незважаючи на все, що відбуваються в Україні, виходить доволі цікавим. Тому на цю тему сайт zbirna.com вирішив поговорити з авторитетними вітчизняними фахівцями, поставивши їм кілька запитань. Цього разу ми поспілкувалися з екс-півзахисником Шахтаря та збірної України Сергієм КОВАЛЬОВИМ.

— Ваша думка щодо першої частини сезону в УПЛ?

— Перш за все варто відзначити те, що чемпіонат стартував. Це було дуже правильне рішення. В іншому випадку ми могли втратити український футбол, його відкинуло б на багато років назад.

— Наскільки сильно війна вплинула на змагання?

— Дуже сильно. Було багато матчів, які переривалися через повітряну тривогу, а деякі поєдинки і поготів переносилися. Це дуже впливало на психологічний та функціональний стан футболістів. На жаль, ми поки що від цього не втечемо, проте важливо, що футбол в Україні не помер.

— Осінню частину чемпіонату на першому місці закінчив Дніпро-1. Це сенсація?

— Якоюсь мірою. Перед початком сезону більшість фахівців надавала перевагу Динамо, яке практично повністю зберегло свій склад. Проте виступ киян у першій частині чемпіонату став для мене найбільшим розчаруванням.

А от у Дніпрі-1 з приходом Євгена Краснікова та Олександра Кучера, була проведена гарна кадрова робота. Команді знадобилося небагато часу, щоб почати втілювати в життя задум головного тренера. Тому перше місце дніпрян, вважаю, заслуженим.

Можливо, ситуація склалася б і інакше, якби Шахтар не залишило багато іноземних виконавців. У цій ситуації добре спрацював менеджмент клубу, запросивши українських футболістів, які виступають за кордоном. Спочатку було важко, але потім донеччани набрали хід. А виступ у єврокубках, враховуючи всі обставини, взагалі можна назвати чудовим у виконанні Шахтаря.

— Хто виграє золоті медалі?

— На мою думку, чемпіонство розіграють Дніпро-1 та Шахтар.

— Ситуація в країні вплине на кадровий потенціал збірної України?

— Не дуже. Незважаючи на те, що рівень чемпіонату трохи впав, кандидати в національну команду мають ігрову практику, не кажучи вже про наших легіонерів, яких стає дедалі більше. Кадровий потенціал дає можливість головному тренеру оперувати не кількістю, а якістю.

Сергій ДЕМ'ЯНЧУК

Лента новостей

Українські інтернет казино