Руслан Ротань: «Святкувати будемо після нашої головної перемоги»

29.10.2022 13:13

В день свого народження головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань дав ексклюзивне інтерв’ю нашому сайту.— Руслане Петровичу, в якому настрої зустрічаєте своє свято?

— Я не думаю, що в наш час взагалі можливі якісь свята. Вся країна сумлінно працює над загальною та головною справою нашого життя, вирішення якої дозволить всій Україні гарно відсвяткувати. Звісно, мої рідні мене привітали, і ми спокійно повечеряємо в родинному колі.

— Ваша футбольна родина вдало вирішує своє завдання на своєму фронті. Ви нею, звісно ж, задоволені?

— Так, я пишаюся нашими хлопцями — і про це говорив навіть тоді, коли в них ще не все виходило. Знаю, як вони відреагували на результати жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи, і мене, як тренера, безперечно, влаштовує настрій колективу. Український футбол має бути гідно представлений на молодіжному Євро-2023, і прикладом для нас будуть служити ЗСУ.

— Ця осінь по-різному складається для клубів гравців молодіжної збірної. Питання руба— що, на ваш погляд, з Динамо?

— Команда переживає не найкращий період в своїй історії, але не треба забувати, що цей період становить лише декілька місяців. Там щось зламалося, і я впевнений, що такий досвідчений тренер, як Мірча Луческу, знайде вихід з ситуації. Не забувайте, що в Динамо багато молодих виконавців, а в такому віці зовсім непросто швидко та правильно реагувати на стресові ситуації.

В останній грі, наприклад, в основному складі киян на поле вийшло відразу чотири гравці 2002 року народження, а це футболісти, які за віком можуть грати за молодіжку ще й в наступному циклі. Мені додає впевненості усвідомлення того, що ці хлопці працюють під керівництвом такого фахівця, як Луческу.

Наведу вам простий приклад. В травні, коли ми зібралися після дуже тривалої перерви, всі тільки і говорили про відсутність належної підготовки та ігрового тонусу футболістів. Проте коли я побачив, в якому стані приїхали в молодіжку гравці Шахтаря та Динамо, відразу зрозумів, що проблем з хвилюючими всіх питаннями не буде. І я дуже вдячний, в тому числі і Мірчі Луческу, що він своєю професійною працею допоміг нашій команді вирішити важливе завдання. Наголошую, що спад в грі Динамо — це справа лише двох місяців, і взимку його можливо виправити. До того ж, такому тренеру, який є одним із символів українського футболу.

— В Шахтарі навіть натяку немає на якийсь спад…

— Дуже радий за результати та, насамперед, гру гірників. Наразі це гордість усього нашого футболу. Але порівнювати ситуації в двох найкращих клубах України не можна при всьому бажанні…

Згадайте, скільки часу було на відпочинок та спрямовану підготовку до сезону у гравців Динамо, і скільки — у футболістів Шахтаря. Згадайте очікування експертів. Звісно, гірники діють більш розкуто— їм же давали максимум одне очко в групі Ліги чемпіонів. А Динамо вручили чемпіонський титул ще перед початком сезону. І сьогодні ті ж самі люди, які його вручали, вимагають революційних змін. Терпіння — наразі один з головних козирів усього українського футболу.

— Майже рідний для вас Дніпро-1 здивував?

— Ні. Там зібрані досить кваліфіковані гравці, до яких додали декілька гарних легіонерів. Приємно, що на їхньому фоні гідно виглядають молоді українські виконавці.

— Анонсований вами збір наприкінці року все ж таки відбудеться?

— Так. З 15-го по 22 листопада ми будемо працювати в Грузії. Про всі деталі ви згодом дізнаєтеся на офіційних ресурсах УАФ. Скажу, що організація цього збору — це вже наша велика перемога. В Україні буде тривати чемпіонат, не зможуть приїхати і всі найкращі легіонери, але ми наполягаємо на тому, щоб зібрати не тільки добре нам знайомих виконавців, але й тих хлопців, які будуть обличчям молодіжки в наступному циклі.

На жаль, не всі клуби погодилися піти нам назустріч, але ми завжди дякували, дякуємо та будемо дякувати їм за те, що вони готують гравців для національних збірних.

Юрій ДЕНИСЕНКО

Лента новостей