Руслан Ротань: «Після матчу можна багато чого казати й виправдовуватися»

Аватар Володимир Сержан Володимир Сержан
1067
0 голосів
Руслан Ротань: «Після матчу можна багато чого казати й виправдовуватися»
ротань-прес-22-03-23-2

Виконувач обов’язків головного тренера національної збірної України Руслан Ротань прокоментував поразку від команди Англії на Вемблі в матчі кваліфікації Євро-2024

— Чого сьогодні не вистачило для досягнення позитивного результату?

— Я вважаю, ми трішки недотерпіли під кінець першого тайму. Коли пропускаєш голи «в роздягальню», то треба психологічно перелаштовуватися. Коли суперники рахунок подвоюють, то це стає складним завданням для нашої команди, бо ми розуміємо, проти кого граємо. Ми грали проти Англії, сильної команди, майстерність якої на дуже високому рівні. Можу сказати, що хлопці заслуговують більшого. У нас дуже добра команда, їй потрібен час, ви побачите, що цей колектив здатний на набагато більше.

— Збірна України не грала з вересня минулого року, наскільки складно було сьогодні? Що ви думаєте про українських уболівальників, яким дали можливість підтримати команду?

— Дуже важко дається перший матч після такої паузи. Зараз ми трішки омолоджуємося, і цей баланс у майбутньому дасть результат і зробить гарну команду. Перша гра проти сильного суперника показала, що майбутнє в цієї команди є.

Хочу подякувати вболівальникам, як нашим, так і англійським, які також нас підтримували. Це неймовірна атмосфера, про яку можна тільки мріяти. Сподіваюся, що цей матч на Вемблі дасть поштовх нашій збірній для досягнення великих висот.

— У чому була ідея переведення Зінченка на позицію справа в захисті в другому таймі?

— Коли ми заходили у фланг, то губили багато м’ячів. Тому я розраховував, що буде менше втрат і більше контролю гри. Плюс я випустив свіжих гравців у середину поля, щоб дати поштовх, бути активнішими попереду, переломити хід зустрічі. На жаль, нам не вдалося бути дуже агресивними попереду. Подекуди ми непогано контролювали м'яч, але не вистачало терпіння в деяких епізодах, коли треба було зберігати м’яч і шукати момент.

— Ваша кваліфікаційна кампанія проходить за складних обставин. Як гадаєте, наскільки добре вам вдасться виступити?

— Дійсно, у логістичному плані нам дуже тяжко, ми практично 24 години збираємося на матчі та дістаємося місця, де облаштовуємо табір. Але ми повинні виходити з того, що маємо. На жаль, іде війна, ми повинні це розуміти. Ми тільки можемо подякувати нашим воїнам за те, що вони дають нам змогу проводити матчі з такими командами. Проблема логістики вже на другому плані — ми повинні до цього звикнути. Дай Боже, щоб війна в нашій країні швидше закінчилася.

— Багато вболівальників очікували Циганкова у стартовому складі. Чому ви вирішили випустити його на заміну, та чи не шкодуєте ви про таке рішення?

— Коли матч закінчується з таким результатом, то можна після нього багато чого казати й виправдовуватися. Але перед грою ми маємо план. Ми прекрасно розуміли, що перший тайм для нас буде дуже тяжким, збірна Англії буде активно пресувати, накривати, давати мало часу на роботу з м’ячем. Нам потрібно було просто витримати цей тиск, добре контролювати м’яч. На другий тайм була ідея, що Циганков, який перебуває в прекрасній формі, зможе зробити результат своїми успішними діями. На жаль, плани не зійшлися. Тому можна по-різному це оцінювати, але це було моє рішення.

— Чи не вважаєте ви, що трохи запізнилися із замінами, зокрема, можна було раніше випустити Довбика?

— Дійсно, можливо, трішки раніше можна було випустити Довбика. Але Яремчук дуже добре працював на оборону, у нього це гарно виходить.

Тренер англійців вирішив не ображати збірну України після матчу на Вемблі: подробиці з Лондона