Руслан Ротань: «Коли у нас є гравці з інтелектом Зінченка – це фантастика»

Аватар Андрій Богачев Андрій Богачев
847
0 голосів
Руслан Ротань: «Коли у нас є гравці з інтелектом Зінченка – це фантастика»
ротань-прес-22-03-1-min

Виконувач обов'язків головного тренера збірної України Руслан Ротань провів прес-конференцію в Лондоні

— Який стан у Михайла Мудрика, у якого зараз не надто добре йдуть справи у Челсі? Чи нормально він мотивований на майбутню гру?

— Михайло Мудрик — це талант, який весь потенціал, я вважаю, ще розкриє у майбутньому. Я впевнений, що через декілька місяців Михайло буде на провідних ролях у англійській Прем'єр-лізі. Це — дуже гарний гравець, який зараз мотивований і хоче зіграти на Уемблі. Таких виконавців ми маємо оберігати, як діаманти. Дорожити їми, довіряти їм. Вони ж повинні відчувати, що є важливими гравцями вже не для молодіжної, а для національної збірної. Це має додати йому впевненості для виступів у Челсі.

— Як почувається збірна України у Лондоні і що матч з Англією для неї означає?

— Я вважаю, що цей матч на Уемблі, це не тільки поєдинок гравців та тренерів — це матч усієї нашої країни. Хочу подякувати народу Британії за те, що він підтримує нас у війні, яку Україна веде зараз із ворогом. Для нас дуже важлива ваша підтримка. Це матч для наших воїнів, які захищають нашу країну. Ми прекрасно розуміємо, що те, що відбувається в Україні — страшна річ. І ми маємо бути мотивованими і порадувати бійців, як грою, так і результатом. Дати надію нашій державі, щоб народ отримав ті емоції, яких йому наразі не вистачає.

— Чи ви розраховуєте на підтримку тих українців, які зараз перебувають у Лондоні?

— Так, звичайно, ми розраховуємо на їхню підтримку. Кожна людина, що нас підтримує, нам дуже важлива. Матч на Уемблі, впевнений, пройде у дружній атмосфері, але й у великій битві на самому полі.

— Наскільки важко для вас створювати нормальну атмосферу у команді на тлі того, що відбувається у вас вдома? Як себе почувають гравці, що виступають у Прем'єр-лізі?

— Наші хлопці, і Зінченко, і Миколенко, і Забарний, і Мудрик хто грає зараз у Прем'єр-лізі, вони дуже професіональні і емоційні люди, що підтримують нашу країну на всіх рівнях. Вони дуже мотивовані і є лідерами для нашої збірної, прикладами для багатьох. Я хотів би, щоб таких гравців в нас було якомога більше і буду задоволений, якщо в майбутньому українці поповнять клуби Прем'єр-ліги.

— Зараз в Англії Зінченко демонструє дуже високий рівень гри, показує свій найкращий футбол у кар'єрі. Наскільки він для вас важливий?

— Дійсно, я вважаю, що Зінченко — це великий фактор прогресу і нашої команди, і футболу взагалі. Коли у нас є гравці з інтелектом Зінченка — це фантастика. Мені такі виконавці завжди подобаються.

— Грем Поттер у Челсі випробував Михайла Мудрика на позиції центрфорварда. А Роман Яремчук із Брюгге зараз перебуває не в найкращій формі. Чи є у вас варіант задіяти Мудрика на позиції центрального нападника у матчі з Англією?

— У нас завтра відбудеться товариський матч із Брентфордом, де ми подивимося на ключові ланки, на стан конкретних футболістів, їхнє розуміння гри. Потім ми зробимо висновки і тоді готуватимемося до поєдинку з Англією. Тож, все може бути. Михайло цілком може там зіграти, адже в нього є якості ценрфорварда.

— У якому стані зараз знаходяться гравці збірної України? Чи всі здорові?

— На сьогоді Ілля Забарний точно не зможе зіграти на Уемблі. Він травмований і не готовий до матчу. Ми поспілкувалися з лікарями Борнмута і прийшли до висновку, що його задіяти у цій гри не можна. Що стосується Андрія Ярмоленка — в нього є пошкодження. Зараз він не працює в основній групі, але до матчу ще є час. Є невеличкі простуди у Сергія Сидорчука і Віктора Циганкова, але тут справа одного дня. Думаю, що з ними все буде добре.

— Хочеться почути про ситуацію з Юхимом Коноплею з перших вуст?

— Він зателефонував після матчу з Фейєноордом, сказав, що в нього є проблема і він не може працювати на сто відсотків. Ми з ним поспілкувалися і я дав йому час на консультації з лікарями, щоб Юхим виніс остаточне рішення, чи він готовий до поєдинку. Я повідомив йому, що візьму до уваги будь-яке рішення. Конопля знову зателефонував і сказав, що, на жаль, хоче цією паузою скористатися для відновлення. Ніяких проблем — ми довикликали Дениса Мірошніченка.

— Наскільки впливає на вас особисто і на команду важка ситуація у нас в Україні?

— Нелегко нашим воїнам на передовій, а те, що нам важкувато сюди діставатися, гравцям відновитися, це незрівняннні речі. Ми повинні бути готовими до матчу і маємо бути на сто відсотків мотивовані. Ми граємо з командою із топ-5 світового футболу. Це дуже гарний суперник, для нас важливий матч і нам потрібно все відкинути і бути сконцентрованими на грі.

— Що ви думаєте про ті країни, які зараз вже погодилися грати товариські матчі зі збірною росії?

— Ті країни, що погоджуються грати з агресором, підтримують, я вважаю, те, що окупанти роблять в Україні. Напевно, найправильніше, не звертати на це увагу. Менше розмовляти про них. Вони не заслуговують на нашу увагу. Добре треба ставитися до країн, які поважають міжнародні норми. Хто там грає з росією — ми повинні це відкинути.

— Українським біженцям у Англії була надана тисяча квитків на матч. Що ви думаєте про цей крок?

— Я вважаю, це дуже правильний крок. Він поєднує наші держави. Це ваше відношення до України і ми хочемо ще раз подякувати англійцям за підтримку, за те, що вони з нами. Повірте, мабуть, зараз немає для нас ріднішої країни, яка стоїть поруч з нами. Величезна подяка вашому народу, вашій країні за те, що ви на всіх рівнях підтримуєте український народ, український футбол.

Нагадаємо, що матч відбору Євро-2024 між збірними Англії та України відбудеться 26 березня у Лондоні на стадіоні Уемблі. Початок зустрічі — о 19.00 за київським часом.

Коли на футбольному полі брат йде на брата: для Дніпра-1 це вже звична історія