Розвиток дівочих збірних з волейболу сьогодні — успішне завтра українського волейболу

31.01.2023 23:23
Категории: Новини

У волейбольному сезоні 2022/2023 до складу Професіональної волейбольної Ліги України увійшли дівочі Збірні України U-15 та U-17. Дівчата нарівні з досвідченими командами беруть участь у Чемпіонаті України з волейболу. Це зроблено для того, аби юні волейболістки не просто тренувалися, а мали змагальний досвід і відчували атмосферу чемпіонату. Це має послужити хорошим фундаментом для їх виступів у змаганнях різного рівня. Більш того, дівчата набираються досвіду у старших суперниць, і це теж добре впливає на їх кваліфікаційний рівень.

Фото pvlu.org

За словами Президента ПВЛУ Володимира Дубинського — участь дівочих збірних у Суперлізі — виважений крок: «Ми, як кажуть, вбиваємо двох зайців. Це підвищить інтерес і до самого Чемпіонату України, бо там гратимуть команди різного рівня, а значить, матчі будуть цікавішими, протистояння більш запеклими. З іншого боку — це прекрасна школа для юних дівчаток — у реальних ситуаціях отримувати потрібний спортивний досвід. Від участі молоді виграємо всі, а найбільше — майбутній волейбол України. Ці дівчата — це майбутній кістяк для Національної Збірної України».

У минулому році Європейська конфедерація волейболу встановила нові ліміти вікових категорій для юнацьких національних збірних. Тож, довелося трохи переформатувати дівочу волейбольну збірну і команду U-17доповнити гравчинями із складу U-15. Проте, це аж ніяк не вплинуло на результативність їх гри. На матчах СЄВЗА дівчата довели, що конкурентоспроможні. Більш того, привезли срібло з чемпіонату.

Тож, тепер, враховуючи нові правила міжнародних змагань і маючи чітке уявлення, як формувати команди за віком, тренерський склад ПВЛУ переглянув і алгоритм підготовки збірниць. У ході вітчизняного чемпіонату тренери обох команд ретельно вивчають можливості кожної гравчині, аби, враховуючи їх рівень підготовки та природній потенціал, надалі формувати сильну дівочу волейбольну збірну, яка б представляла нашу країну на міжнародних майданчиках. І це дає впевненості, що за пару років з 20 місця (а сьогодні українки займають саме цю сходинку в рейтингу ЄКВ), синьо-жовті перемістилися значно вище.

Лента новостей

Українські інтернет казино