Польща без Левандовського, але з етнічним українцем, програла Нідерландам: подробиці матчу Євро-2024

Аватар Віктор Глухенький Віктор Глухенький
424
1 голос
Ваут Вегхорст (праворуч). Фото: УЄФА
У поєдинку першого туру групового етапу на Євро-2024 Нідерланди на характері переграли Польщу (2:1). Востаннє «кадра» перемагала помаранчевих понад 45 років тому.

У поєдинку проти Нідерландів збірна Польщі виглядала явним андердогом. І це цілком зрозуміло, бо головний тренер «кадри» Міхал Пробєж не міг розраховувати на головну ударну силу червоно-білих Роберта Левандовського – він травмований. Натомість зі старту у «кадри» вийшов колишній громадянин України, півзахисник Тарас Романчук.

Однак саме поляки відкрили лік голам у грі, коли дуже класно замкнув навіс від кутового прапорця ударом головою Адам Букса, якому асистував Пйотр Зелінський.

Та ще до перерви голландці зуміли рахунок зрівняти. Войцеха Щесного ударом з-за меж штрафної пробив Коді Гакпо, якому дуже допоміг рикошет від оборонця «кадри».

▶️  Відеоогляд матчу дивіться за ПОСИЛАННЯМ

По перерві обидві команди грали максимально обережно і практично не мали реальних гольових нагод. Єдиний шанс був у джокера Рональда Кумана Ваута Вегхорст і він ним скористався сповна, вирвавши перемогу для помаранчевих.

Цікаво, що Польща востаннє перемагала Нідерланди аж 2 травня 1979 року. Це був матч кваліфікації до Євро-1980.

Чемпіонат Європи 2024. Груповий етап.

Польща – Нідерланди 1:2 (1:1)

Голи: Букса, 16, Вегхорст, 83 – Гакпо, 29.

• Інший поєдинок групи D між Австрією та Францією заплановано на завтра, 17 червня. Початок гри о 22:00 за київським часом.
  • У наступній грі на груповій стадії Євро-2024 поляки зіграють проти Австрії, а Нідерланди поміряються силою з Францією. Обидві гри заплановані на 21 червня.