Олександр Зубков: «Усі знають амбіції Шахтаря – тож ми боротимемося за перше місце»

07.08.2022 11:01
Категории: Новини

Півзахисник донецького Шахтаря Олександр Зубков розповів про повернення до української команди

Фото shakhtar.com

Олександр Зубков дав інтерв'ю прес-службі донецького Шахтаря після повернення до команди.

– Олександре, з поверненням до Шахтаря! Які емоції зараз відчуваєш?

– Дуже гарні емоції. Для мене це важливо – скучив за рідним колективом, за рідною мовою. Адже коли ти спілкуєшся однією мовою з партнерами по команді, то це психологічно допомагає. 

– Як дізнався про зацікавлення з боку Шахтаря та як тривали перемовини?

– Почали спілкуватись приблизно місяць тому, коли я ще був у таборі національної збірної. Мені рішення далося дуже легко, адже Шахтар – це мій рідний клуб, це нагода грати в Лізі чемпіонів, це рідний колектив, усе рідне. І дуже хочеться допомогти у важкий час команді.

– Чи ти був знайомий з Ігором Йовічевічем або вперше побачилися?

– Зустрілися вперше, та я спілкувався з гравцями Шахтаря й інших клубів, які працювали з ним до цього, – усі кажуть лише позитивні речі. Гадаю, ми ближче познайомимося вже на футбольному полі. Я маю зрозуміти, що він від мене хоче, яку роль мені відводить. Працюватимемо.

– Майже з усіма гравцями команди ти добре знайомий. З ким найбільше спілкувався, допоки тривали переговори?

– Дуже багато спілкувався з Колею Матвієнком, також від мене було кілька дзвінків Тарасові Степаненку. А ще я майже щодня спілкувався з Даріо Срною – мабуть, навіть більше, ніж зі своєю дружиною. Ми весь час були на зв’язку, і зрештою це сталося.

– Ти – вихованець Шахтаря. Наскільки тобі важливо в такий складний для України момент опинитися в українській команді та представляти її на міжнародній арені?

– Ви знаєте, я родом із Макіївки, Донецької області, я завжди мав мету, мрію – виступати за донецький Шахтар. Усі розуміють, що наразі українці матимуть більше можливостей грати. Думаю, все буде гаразд і ми добре представимо нашу країну.

– Під яким номером виступатимеш?

– Поспілкуюсь з хлопцями, менеджером – візьму той, який буде вільний. Я дуже хотів би грати під 11-м номером. Напишу Марлосу, спитаю – якщо він дасть добро, то хотів би взяти номер 11.

– Які маєш цілі й завдання на цей сезон та загалом із Шахтарем?

– Вважаю, чемпіонат зараз буде досить цікавим. Усі команди якщо і не одного рівня, то не надто відрізнятимуться, як раніше, тож кожна гра стане битвою за результат. Усі знають амбіції президента клубу, усі знають амбіції Шахтаря – тож ми боротимемося за перше місце.

– Ти є досвідченим футболістом, який пограв у Європі, брав участь у єврокубках. Чи відчуваєш додаткову відповідальність, адже склад у Шахтаря дуже молодий?

– Зараз у нас сплав молодості й досвіду. Необхідно трохи поринути в процес, зрозуміти вимоги тренера. Гадаю, команда вийде на пік до старту чемпіонату.

Таблица коэффициентов УЕФА. Украина очень близка к важному прыжку: что для этого нужно

Лента новостей