Олександр Чижевський: «На тлі цього Динамо Бенфіка була командою з іншої планети»

Екс-захисник львівських Карпат та збірної України Олександр Чижевський прокоментував вчорашній поєдинок Динамо з Бенфікою

Фото fcdynamo.com

У повторному поєдинку раунду плей-офф Ліги чемпіонів київське Динамо програло в Лісабоні з великим рахунком місцевій Бенфіці (0:3) і вибуло з найпрестижнішого європейського футбольного турніру. 

В бесіді з кореспондентом КОМАНДИ 1 колишній захисник національної збірної України і Карпат Олександр Чижевський розповів, що перешкодило підопічним Мірчі Луческу скласти гідну конкуренцію гранду португальського футболу.

– Якщо відверто, то я був неприємно вражений грою киян у вчорашньому протистоянні. Навіть і не пригадаю, коли динамівці востаннє були такими безпорадними. Без перебільшення, на тлі цього Динамо Бенфіка виглядала командою з іншої планети.

– В яких саме компонентах перевага господарів найбільше кидалася у вічі?

– У всіх! Але, якщо конкретно, то у швидкості, як пересування по полю, так і в прийнятті рішень. Тому й не дивно, що за взятого Бенфікою на озброєння високого пресингу, складалося враження, що гості просто не знають, як з-під нього виходити. До речі, це й призводило до дитячих помилок Віктора Циганкова в першому поєдинку і Олександра Сироти у вчорашньому. Просто шок.

– А відсутність Циганкова в Лісабоні давалася взнаки?

– Певною мірою, він міг додати мобільності, креативу, діям Динамо, проте загалом, це не якась панацея. Не думаю, що коли б Циганков учора був на полі, то вдалося б досягти позитивного результату. На жаль, клас Бенфіки виявився значно вищий.

– Після фінального свистка деякі експерти твердили, що на психологічний стан киян негативно вплинуло те, що вони тривалий час не були вдома і не бачили свої сім'ї…

– Це банальні відмазки. Я вважаю, що клубне керівництво зробило багато, аби команда належним чином підготувалася до єврокубкових баталій. Просто такий нинішній рівень футболістів Динамо. Знаєте, вагомість отаких матчів якраз у тому, що ти переконуєшся чого насправді вартий. І для становлення боєздатної команди в Динамо ще непочатий край роботи.

– Учора в Лісабоні динамівці опинилися в ролі хлопчиків для биття… В цій ситуації, щоб ви порадили київським футболістам?

– Слід постаратися якомога швидше забути про ці дошкульні поразки, звичайно, спочатку скрупульозно проаналізувавши допущені помилки. І, враховуючи, що серед динамівців уже чимало гравців з міжнародним досвідом, зробити правильні висновки буде не складно. Зрештою, й Mірча Луческу  обов'язково скаже своє вагоме слово. І цілеспрямовано готуватися до нових випробовувань вже в Лізі Європи і в УПЛ.

Василь МИХАЙЛОВ

Лента новостей