Олег Шелаєв: «Ренн та АЕК – не найгірший варіант для українських клубів»

Ексгравець Зорі, Шахтаря та збірної України Олег Шелаєв прокоментував жеребкування єврокубків для українських клубів

Фото scdnipro1.com.ua

Сьогодні в швейцарському Ньйоні відбулося жеребкування стикових матчів Ліги Європи та Ліги конференцій, де виступають донецький Шахтар та Дніпро-1, відповідно.

«Гірники» 16-го і  23 лютого поміряються силами з французьким Ренном, дніпряни в ці ж терміни – з кіпрським АЕКом.

Колишній гравець національної збірної України Олег Шелаєв в бесіді з кореспондентом КОМАНДИ 1 оцінив шанси наших представників в цих протистояннях.

– Будемо відверті: могло бути й гірше,адже іменитих опонентів не бракувало. Тому вважаю, що жереб був сприятливий.

– Але ж той же Ренн  зовсім недавно перемагав київське Динамо, а скромний АЕК встиг декласувати Дніпро-1…

– Повірте, в лютому будуть зовсім інші матчі. Зокрема, в серпні йшло тільки становлення дніпрян, яким бракувало зіграності, міжнародного досвіду, чим й скористалися кіпріоти. Сподіваюся, що підопічні Олександра Кучера якісно попрацюють над помилками і, образно кажучи, не наступлять на ті ж граблі.

Що ж до Шахтаря, то, згоден, Ренн був сильнішим за Динамо, проте у донеччан буде час детально вивчити сильні та слабкі сторони суперника і змусити його капітулювати.

– До речі, як ви б загалом оцінили виступ Шахтаря та Дніпра-1 в єврокубковій кампанії?

– Із завданням-мінімум: пробитися в єврокубкову весну вони впоралися. Тепер важливо не зупинитися на досягнутому і якомога довше протриматися на дистанції.

– І від яких факторів залежатиме чи пощастить нашим командам пробитися до наступного раунду?

– Передусім, наскільки якісно вони проведуть зимовий підготовчий період, бо, на жаль, в лютому українські клуби на міжнародній арені виглядають непереконливо.

По-друге, важливо не тільки активно попрацювати на трансферному ринку, а й постаратися зберегти всіх ключових виконавців. Якщо якщо відверто, то я собі навіть не уявляю, хто в Дніпрі-1 зможе замінити бомбардира Артема Довбика?

Схожа ситуація й з Михайлом Мудриком в Шахтарі, хоча й менш критична. Адже у «гірників» на озброєнні є кілька варіантів наступальних операцій: при позиційних атаках Мудрик не помітний, його «коньок» – швидкісні контрвипади, йому треба простір…

– А те, що Шахтар перший матч проведе на своєму полі, а Дніпро-1 в гостях, має якесь значення?

– Не думаю, адже поки що наші команди не мають можливості приймати суперників в Україні. Ось чому в цьому випадку значення рідних стін значною мірою, нівелюється. Ось чому на перший план виходять налаштованість, бійцівські якості, домашні заготовки.

Як на мене, Шахтар, принаймні, ні в чому не поступається Ренну, а для Дніпра-1 взагалі справа честі довести випадковість тих невдач в матчах з АЕКом і взяти реванш. Тому й очікуватимуться ці лютневі протистояння з нетерпінням.

Василь МИХАЙЛОВ

Виталия Миколенко и его Эвертон снова лихорадит в первенстве Англии

Лента новостей

Українські інтернет казино