Офіційно. Володимир Зеленський відповів на петицію про виїзд українських чоловіків за кордон

17.08.2022 09:01
Категории: Новини

Президент Володимир Зеленський відповів відмовою на петицію «Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду».

За три місяці петицію підтримали понад 25 тисяч громадян. Зеленський нагадав, що згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього українського народу, а за статтею 65 Основного Закону захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України.

Також Зеленський згадав указ від 24 лютого «Про загальну мобілізацію», за яким військовозобов’язані, які раніше не проходили військову службу, після підготовки на полігонах чи навчальних центрах можуть комплектувати ЗСУ.

Президент також зауважив, що громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу, можуть бути залучені до робіт, які мають оборонний характер.

Разом з тим, Президент України пообіцяв, що скасує заборону на виїзд за кордон для чоловіків після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Нагадаємо, що 15 серпня Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану в Україні та загальну мобілізацію строком на 90 днів (до 21 листопада 2022 року).

Лента новостей